4 listopada 2023 zapisał się wielkimi literami w historii Domu Kultury „Na Pięterku”. W tym dniu rozegrano turniej szachowy z okazji Jubileuszu 65-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”. Jeszcze nigdy w 33 letniej historii Pięterka, nie rozegrano tak silnie obsadzonego turnieju. Wśród 61 startujących zawodników znaleźli się mistrzowie międzynarodowi, mistrzowie FIDE, kandydaci na mistrza oraz wielu zawodników z I kategorią. Impreza miała charakter międzynarodowy, gdyż wśród grających szachistów byli zawodnicy z Ukrainy oraz jeden z Francji.

Turniej został rozegrany tempem 10 minut na partię dla zawodnika + 5 sekund za każde posunięcie na dystansie 9 rund i został zgłoszony do FIDE, czyli międzynarodowej federacji szachowej. W ten sposób grający w nim szachiści przy uzyskaniu dobrego wyniku, mogli poprawić swój ranking. Turniej sędziował Hubert Niemier  sędzia międzynarodowej klasy FIDE, a pomagała mu Kamila Dembecka-Sobierajewicz, która od początku działalności DK „Na Pięterku”, czyli od 1990 roku prowadzi na Pięterku zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży.

W turnieju, który przebiegał w koleżeńskiej i sportowej atmosferze, wystąpiło wielu wychowanków sekcji szachowej Na Pięterku, którzy przez wiele lat reprezentowali DK „Na Pięterku” oraz SM „Osiedle Młodych” na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz na wielu turniejach w całej Polsce.

Po zaciętej walce I miejsce zajął Marcin Pilzak z MMKS Wieniawa Leszno. Drugie miejsce przypadło faworytowi zawodów Łukaszowi Licznerskiemu Biały Król Wisznia Mała. A na trzecim stopniu podium stanął Sebastian Półtorak UKS Hetman Koronny Trzebinia, który jako junior przez wiele lat reprezentował barwy UMKS Na Pięterku Poznań. Cała trójka zdobyła po 7,5 pkt i dlatego o ostatecznej kolejności, zadecydowała punktacja pomocnicza. Najlepszą kobietą została Marika Kostecka ASSz Lipno Stęszew. Natomiast najlepszymi szachistami z klubu Na Pięterku, zostali Dominika Stochniałek oraz Daniel Piotrowski.

Nagrody na uroczystym zakończeniu wręczał Prezes SM „Osiedle Młodych” Ireneusz Schiller w obecności kierownika DK „Na Pięterku” Jacka Handke. Wszyscy uczestnicy turnieju, podkreślali bardzo dobrą organizację zawodów oraz miłą i serdeczną atmosferę podczas trwania całej imprezy.