24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. 434 Sztab przy SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu podlicza pieniądze. W niedzielę szefowa Ratajskiego Sztabu, Wiesława Piosik podała – 68 tys. zł. I choć chciałoby się powiedzieć, że okrągłe liczby robią większe wrażenie i warto byłoby dobić do 70 tys., nie bądźmy aż tak wymagający.

Ale…jest! Udało się! To wspaniały wynik, w zeszłym roku zebraliśmy 53 tys. zł. Jednak każda suma cieszy, bo jest oznaką zaangażowania w pomoc innym. A jak wyglądał Koncert Finałowy na Ratajach w Domu „Kultury Jędruś”? Organizatorzy w myśl hasła Spółdzielni – „Łączy pokolenia” zadbali, aby przygotowane atrakcje przyciągnęły widzów najmłodszych oraz tych nieco starszych. Na scenie pojawili się m. in. dzieci z Przedszkola „Liczmanek” oraz „Pinokio” z przedstawieniami artystycznymi, formacje taneczne – Power of dance, Fart, Kolejorz Girls, młodzi wokaliści – podopieczni ratajskich Domów Kultury, seniorskie zespoły wokalne – „Tęcza”, „Senioritki” oraz Oksana Hamerska – solistka z Teatru Muzycznego w Poznaniu z recitalem przy akompaniamencie fortepianowym Wojciecha Skowrońskiego. Jednak najważniejszym punktem programu, który wywołuje co roku ogromne emocje była licytacja, a poprowadził ją wspaniały Michał Grudziński – znany poznaniakom aktor Teatru Nowego. Podczas 24. Finału WOŚP na Ratajach największym zainteresowaniem cieszyły się: gitara klasyczna, której darczyńcą był Pan Hieronim, 90-letni mieszkaniec Rataj, oraz fotogram – „Burza nad Poznaniem” Łukasza Ogrodowczyka, fotografia wybrana jako jedno z najlepszych zdjęć 2015 roku przez Polską Agencję Prasową, Polskie Radio, znalazła się również w zestawieniu najlepszych zdjęć z całego świata 2015 roku na portalu Onet.pl.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 24. Finału WOŚP na Ratajach należą się serdeczne podziękowania, szczególnie Wolontariuszom, który mimo niesprzyjającej pogody po raz kolejny nie zawiedli. Dzielnie zachęcali poznaniaków, a przede wszystkim mieszkańców Rataj do hojnego wsparcia na rzecz oddziałów pediatrycznych oraz godnej opieki osób w podeszłym wieku.