Mimo, że od zakończenia wakacji upłynął już niemal miesiąc, miło czasem wrócić myślami do wakacyjnych przygód… Z powodu remontu w DK „Jędruś” tegoroczne półkolonie odbywały się w zaprzyjaźnionym Klubie „Tęcza”.
W pierwszym dniu każdego turnusu została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Uczestnicy zapoznali się regulaminami: półkolonii, kąpieli, poruszania się po drodze, transportu zbiorowego, przeciwpożarowym oraz zasadami zachowania się w pomieszczeniach zamkniętych i w terenie.
Staraliśmy się, by program był bogaty – dostosowany do potrzeb zróżnicowanych grup wiekowych uczestników jak i nowego miejsca. W harmonogramie zajęć poza terenem placówki zapewniono dzieciom różnorodne gry i zabawy integracyjne, edukacyjne oraz najbardziej lubiane czyli zajęcia sportowo-rekreacyjne. Podczas tegorocznych turnusów odbywały się aż dwie wycieczki autokarowe tygodniowo, m.in. do Art Zagrody w Dymaczewie Starym, do Ujazdu Wielkopolskiego na drezyny, do Parku Dzieje w Murowanej Goślinie, do Centrum Edukacji Kawka w miejscowości Konarskie, do Ośrodka Edukacji Leśnej „Zaskroniec”, do Średniowiecznego Grodu w Grzybowie, do stadniny koni w Owińskach oraz do Krainy Zabaw Bogilu w miejscowości Wioska. Po raz pierwszy dzieci wzięły udział w grze terenowej, która odbywała się na terenie Fortu Winiary, mogły samodzielnie wykonać magnesy z masy ceramicznej, stworzyć papier czerpany, upiec drożdżówki, bułki, czy zaprojektować własną eko-torbę na zakupy. Nie zabrakło także zajęć rekreacyjnych czyli Olimpiady Sportowej na boisku przy os. Rusa, parku linowego w Starym ZOO, turnieju Mini Golfa w Malta Ski, czy turnieju bowlingowego na terenie POSiRu, w ostatnim tygodniu półkolonii udało się również odwiedzić basen w Koziegłowach. Warsztaty plastyczne w plenerze w parku przy Starym Browarze i na Cytadeli, przedstawienie teatralne „Przygody Baltazara Gąbki” oraz seans filmowy w Kinie Helios to inne niezapomniane atrakcje tegorocznej Akcji Lato. Mamy nadzieję, drodzy półkoloniści, że będziecie nas miło wspominać przez cały rok szkolny:)