Już po raz trzeci mieszkańcy docieplanych budynków mają możliwość wyboru wariantu kolorystyki elewacji. W tym roku termomodernizacji zostaną poddane bloki na os. Polan 44-46 i 47-53, os. Stare Żegrze 68-71, 72-75 i 76-79, os. Orła Białego 47 -71 (od strony balkonów i szczyty) oraz 78-86.

Biuro projektowe przygotowało dwa warianty kolorystyczne dla budynków na os. Polan oraz os. Orła Białego. Mieszkańcom os. Stare Żegrze natomiast, zaproponowano trzy warianty kolorystyczne dla całego kompleksu trzech budynków łącznie. W głosowaniu na projekt kolorystyki nowej elewacji mogą wziąć udział tylko mieszkańcy danego budynku, wybierając jeden z zaproponowanych wariantów. Głosowanie potrwa od 25 kwietnia do 6 maja z zachowaniem zasady: 1 osoba – 1 głos, a oddać głos można bezpośrednio w kierownictwie danego osiedla lub wysłać wiadomość e-mail na adres: wybieramyprojekt@osiedlemlodych.pl podając imię, nazwisko oraz adres zamieszkania.

Poniżej prezentujemy wszystkie projekty, do których zapoznania serdecznie zachęcamy, są one również dostępne w odpowiednich kierownictwach osiedli.

W tegorocznych projektach kolorystki elewacji budynków dominują przede wszystkim biel oraz odcienie szarości. Pozostałe barwy, które zastosowano nawiązują do dotychczasowych realizacji zachowując jednocześnie spójność kolorystyczną i estetyczną. Zupełnie nowe rozwiązania zastosowano na os. Stare Żegrze 68-71, 72-75 i 76-79.

Niestandardowy oraz oryginalny jest natomiast wariant koloru elewacji zaproponowany mieszkańcom os. Orła Białego 47-71, termomodernizacja tego budynku będzie prowadzona etapowo, w 2016 r. rozpoczną się prace dociepleniowe strony balkonowej, a w kolejnych latach dalsza jego część. O wybranie wariantu kolorystycznego Spółdzielnia zwraca się do mieszkańców już teraz. Projekt, o którym mowa został zainspirowany motywem graficznym zaczerpniętym z popularnej gry komputerowej ,,Snake”, dostępnej także na telefonach komórkowych. „Wąż”, który porusza się po planszy w różnych kierunkach i zbiera pożywienie (co powoduje, że jego ogon robi się coraz dłuższy) został przeniesiony na budynek, na którym „zjada” zielone kwadraty umiejscowione na różnych wysokościach z numerami wejść do budynku.

Ten nietypowy pomysł to kolejne wykorzystanie wątku ze znanej gry, a przy okazji zagospodarowanie powierzchni bloku w nienachalny, ale wyrazisty sposób. Blok „Snake” obok „Tetrisa” na os. Rusa, którego wschodnia elewacja została docieplana w ubiegłym roku to ciekawe zaakcentowanie drugiego w Spółdzielni pod względem długości budynku.

Na os. Polan 44-46 i 57-53 zastosowano dwa warianty wyglądu nowej elewacji budynków, które kolorystycznie nawiązują do bloków znajdujących się w ich sąsiedztwie: os. Polan 41-43, docieplanego w 2015 roku oraz 47-53, przy którym prace rozpoczną się w 2016 roku. Oznacza to, że powyższa grupa bloków utrzymana będzie w jednej tonacji barw. Różnice pomiędzy przedstawionymi wersjami polegają na rozmieszczeniu kolorów na elewacji. Zwracamy uwagę, że akcentem wiodącym na są przede wszystkim osłony balkonów, które pozostaną żółte.

os. Orła Białego 47-71


os. Orła Białego 78-86


os. Polan 44-46


os. Polan 47-53


Kompleks budynków – os. Stare Żegrze 68-71, 72-75 i 76-79