Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O!PIKNIK

3 września 2023 g. 12:0018:00

| Bezpłatnie
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja O!Piknik. Jak co roku przygotowujemy mnóstwo atrakcji, zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Nie zabraknie występów artystycznych (pokazy taneczne, występy wokalne), pokazów i zawodów sportowych (joga na trawie, gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych, symultana szachowa) oraz warsztatów i animacji (warsztaty krawieckie, warsztaty artystyczne, malowanie buziek, bańki mydlane). Dołączajcie do wydarzenia na FB, na bieżąco będziemy Was informować o zaplanowanych atrakcjach. Piknik odbędzie się na boisku na os. Lecha (za kościołem), niedaleko Domu Kultury „Orle Gniazdo”.
Nasze wydarzenie rozpoczniemy najmilszym spotkaniem ze znajomymi, których bardzo daaawno u nas nie było 🙂 Teatr MAŁE MI już szykuje walizki, by w niedzielę 3 września o 12:15 zaprezentować Wam SOKRATESA W PIASKOWNICY – radosne, rozśpiewane widowisko zapraszające do zabawy i rozmowy na KAŻDY temat.
Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy rozmawiając o Miłości, Złości, Odwadze i Strachu, Zabawie i Nudzie, Dzieciach i Dorosłych. Ich pytania skłaniają do rodzinnego filozofowania, zadawania kolejnych pytań, odpowiadania na nie, budzą ciekawość świata i siebie. Przedstawienie powstało na bazie scenariusza Sławy Tarkowskiej, którego podstawą były wywiady przeprowadzone z dziećmi z różnych środowisk i miejscowości w całej Polsce, w ramach Stypendium MKiDN 2019.
Muzyka: Katarzyna Jackowska- Enemuo i Antek Sojka
Scenografia: Katarzyna Samosiej
Spektakl dla dzieci od lat 2-102
Na pikniku nie zabranie również dobrej muzyki! ❤ O 17:00 zaprosimy Was na koncert zespołu SABO.
Joanna Sabo i Michał „Bobik” Bobrowski – komponują razem od wielu lat, a muzyka dla obojga jest wielką pasją. Joanna Sabo śpiewa od dziecka, pisze teksty, na co dzień jest wicedyrektorem przedszkola w Sadach, gdzie dzieli się muzyką z dziećmi. Współpracowała m.in. z zespołem De Mono i Sylwią Grzeszczak. Michał jest gitarzystą, kompozytorem, członkiem i autorem piosenek rockowego zespołu Cannonball, jak równiez współtworzył piosenki dla takich artystów jak Grzegorz Hyży.
Czują się dobrze zarówno w stylistyce popowej, rockowej, soulowej, jak i innych gatunkach. Grają autorskie piosenki zarówno w akustycznym, jak i pełnym 5-osobowym składzie. A ich sekretną bronią jest szósty-nieoficjalny członek zespołu – Ryszard, odpowiedzialny za dobre wibracje i układy choreograficzne publiczności;)
SABO to tworzenie muzyki bez ograniczeń i bez szufladkowania. Zatem idealnie pasują do naszej osiedlowej przestrzeni ❤
Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły

Data:
3 września 2023
Godzina:
12:00 – 18:00
Koszt:
Bezpłatnie

Organizatorzy

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu
Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury