Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wioski Międzypokoleniowe” – warsztaty rękodzielnicze – tworzenie świec

6 września 2023 g. 16:3018:00

| Bezpłatnie

Wydarzenie Nawigacja

Warsztaty rękodzielnicze z tworzenia świec są kolejnymi z kilku odbytych już wcześniej spotkań, w których udział wzięły osoby różniące się doświadczeniami życiowymi. W jednym miejscu i przy tej samej okazji spotykają się różne pokolenia ludzi, którzy poznają sąsiadów, robią coś dla siebie, ale – co najważniejsze budują relacje ze sobą nawzajem.

Podczas warsztatów, uczestnicy dowiedzą się, jak w domowych warunkach stworzyć niepowtarzalne, wyjątkowe, pachnące świeczki, które będą mogły posłużyć nie tylko ociepleniu wnętrza, ale również do masażu czy jako balsam do rąk. Świeczki wykonane zostaną w 100% z naturalnych składników, mianowicie z wosku sojowego oraz naturalnych, kojących olejków eterycznych, mających działanie między innymi antyseptyczne, przeciwbólowe, pobudzające i odświeżające.

Przedmiotowe warsztaty to nie tylko sposób na relaks, wyciszenie, ukojenie ciała i ducha ale też sposób rozwijania swych zdolności manualnych i kreatywności. To fantastyczna propozycja produktywnego wykorzystania wolnego czasu.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jakich użyć materiałów, jakie środki ostrożności zachować, a następnie wykonają własną świecę.

 

*Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Wioski międzypokoleniowe” Edycja II.

*Projekt dofinansowany jest ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+ na lata 2021–2025

Szczegóły

Data:
6 września 2023
Godzina:
16:30 – 18:00
Koszt:
Bezpłatnie

Organizator

FUNDACJA GONITO

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 877 78 42