Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WARSZTATY KRAWIECKIE DLA NASTOLATKÓW

20 czerwca g. 17:0018:30

| Bezpłatnie

Zapraszamy na kolejny warsztat krawiecki dla nastolatków w wieku od 12 do 16 lat.

Tym razem bierzemy się za Gumki  Scrunchie, czyli gumki do włosów z kolorowych tkanin z dodatkiem spersonalizowanego akcentu.

Zadanie nietrudne i niełatwe, ale przynosi radochę z szycia i efektu.

Kolorystykę tkaniny wybieracie sami!

Zajęcia będą dostosowane to indywidualnej szybkości pracy uczestników.

Przypomnimy, że udział w warsztatach jest zupełnie bezpłatny, ponieważ zajęcia finansowane są ze środków budżetowych Miasta Poznania. Cykl wchodzi w skład projektu „BLIŻEJ KULTURY. BLIŻEJ SIEBIE” – edycja 5.

Aby wziąć udział w warsztacie wystarczy zapisać się w Domu Kultury  „Orle Gniazdo” 61 8777 842

 

Dlaczego Was zapraszamy?

Ponieważ zauważyliśmy, że od pewnego czasu zajęcia praktyczne cieszą się ogromnym zainteresowanie. Staramy się więc uchwycić ten zapał i spróbować organizować wydarzenia nie tylko dla dzieci, ale również dla nastolatków – w tym przypadku warsztatów krawieckich.

 

Kilka słów dla rodziców:

Dorastające dzieci potrzebują uwagi oraz zacieśniania więzi z rówieśnikami. Zajęcia krawieckie, które odbywać się będą w kameralnej grupie 8 osób, zapewnią te potrzeby. Będą również świetną okazją, aby stworzyć taką atmosferę, w której nastolatkowie będą czuć się dobrze i swobodnie, a ich wysiłek zostanie zauważony i doceniony. Zajęcia idealnie wpisują się w ideę uważności, pomogą w rozwijaniu koncentracji i wyobraźni, a także rozbudzą kreatywność.Warsztaty szycia są cyklem spotkań praktycznych podczas, których uczestnicy poznają tajniki szycia ręcznego i na maszynie. W trakcie każdego spotkania stworzą konkretny projekt, a finalny produkt zabiorą do domu.

 

*Warsztaty realizowane będą od miesiąca maja do października 2022 r. w DK „Orle Gniazdo”, os. Lecha 43 oraz w  DK „Na Skarpie”, os. Piastowskie 104.

*O każdej zmianie miejsca warsztatów będziemy informować na bieżąco.

 

Organizatorem cyklu jest Ratajskie Centrum Kultury, partnerzy to ratajskie Domy Kultury Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu. Projekt dofinansowano ze środków budżetowych Miasto Poznań

Szczegóły

Data:
20 czerwca
Godzina:
17:00 – 18:30
Koszt:
Bezpłatnie

Organizatorzy

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Dom Kultury „Na Skarpie”
Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu
Miasto Poznań