Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Z ARIĄ I PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT” – koncert operetkowy

9 czerwca 2018 g. 18:0020:00

| 15zł

Serdecznie zapraszamy na koncert w ramach Jubileuszowego Tygodnia Kulturalnego z okazji 60-lecia SM „Osiedle Młodych w Poznaniu. Podczas koncertu usłyszymy wiele pięknych, starych melodii w wykonaniu solistów scen poznańskich.
Wystąpią:
KAROLINA GARLIŃSKA – sopran
KLAUDIUSZ KAPŁON – tenor

Karolina Garlińska – Absolwentka Akademii Muzycznej im.Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Krystyny Pakulskiej. Od 2006 roku po ukończeniu Akademii Muzycznej związana jest z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Tu zadebiutowała rolą Walentyny (Wesoła Wdówka). Kolejne role które kreowała to Sylwia Varescu (Księżniczka Czardasza), Mała Księżniczka Mi (Kraina Uśmiechu), Franzi (Wiedeńska Krew), Czipra (Baron Cygański) a także role wodewilowe jak Jolanta (Cygańska Miłość), Liza (Hrabina Marica) i musicalowa – Hudel (Skrzypek na dachu). Każda z postaci, które ma możliwość przygotować jest bliska sercu Karoliny, ponieważ uważa ona iż aktorstwo to nic innego jak obserwacja ludzkich zachowań, które często dyktują pomysł na zrealizowanie kolejnej postaci w nowej operetce, musicalu i bajce. Prywatnie Solistka jest miłośniczką malarstwa i czynnego spędzania czasu na łonie natury (wycieczki rowerowe, jazda na rolkach, bieganie). Lubi spędzac wolny czas w towarzystwie pogodnych i życzliwych ludzi.

Klaudiusz Kapłon – studiował na Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale instrumentalnym. Tytuł magistra sztuki zdobył w 1994r. Został przyjęty do pracy w Teatrze Wielkim w Poznaniu jeszcze podczas studiów jako tenor – artysta chóru i później solista. Mistrzowskie lekcje śpiewu pobierał u dwóch europejskiej klasy, wybitnych tenorów pochodzących z Poznania (Wojciech Maciejowski i Tomasz Zagórski). Po zdanym egzaminie w PAA PAGART uzyskał 5- letni kontrakt jako solista w musicalach : The Phantom of the Opera, WEBER-GALA, Starlight Express, Grosse Freiheit nr 7, DISNEY-GALA, 42-STREET. Uczestniczył w setkach przedstawień w Niemczech, Holandii, Szwajcarii i Danii. Współpracował ze światowej sławy dyrygentami: Lord Jehudi Menuhin, Mścisław Roztropowicz, Krzysztof Penderecki, Andrzej Borejko, Agnieszka Duczmal, Jerzy Maksymiuk. Za najciekawszy wokalny epizod życiowy uważa udział w koncercie tenorów w mediolańskiej La Scali – aria Una furtiva lagrima z „Napoju Miłosnego” (Donizetti).

Szczegóły

Data:
9 czerwca 2018
Godzina:
18:00 – 20:00
Koszt:
15zł

Organizator

Dom Kultury „Jędruś”
Telefon:
618770151

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „Jędruś”
os. Armii Krajowej 101
Poznań, Wielkopolskie 61-381 Polska
+ Google Map
Telefon:
618770151