Za nami X Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania do lat 7 w szachach (4.06.23). Chcemy się z Państwem podzielić wrażeniami z tego wydarzenia.

W zmaganiach brało udział 53 dzieci. Po rozegraniu 6 rund wyłoniono mistrzynię i mistrza: Helenę Piechotę i Kacpra Wróbla. Organizatorzy przygotowali również puchary dla najlepszego zawodnika i zawodniczki reprezentujących przedszkole oraz nagrody dla najmłodszych uczestników Mistrzostw (najmłodszy uczestnik urodził się w grudniu w 2017 roku!). Dla wielu graczy był to pierwszy turniej w ich rozpoczynającej się karierze szachowej. W nagrodę za sportową postawę i odwagę wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal i dyplom.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze. Mimo emocji, które towarzyszą rywalizacji, dzieci pokazały oblicza prawdziwych profesjonalistów! Jesteśmy pod wrażeniem energii, zapału i przebojowości młodych szachistów. Gratulujemy również ich najwierniejszym fanom–rodzicom, którzy trzymali mocno kciuki podczas każdej rundy.

Cieszymy się, że możemy popularyzować szachy i że w naszej imprezie wzięły udział dzieci z całej Wielkopolski. Mamy nadzieję, że spotkamy się w nowym sezonie 2023/24 na następnym turnieju w DK „Na Pięterku”. Udanych wakacji i pamiętajcie, że w szachy można grać wszędzie, nawet na plaży 🙂