Jesień to bezapelacyjna królowa plonów! Ogromne pomarańczowe dynie, warkocze czosnku, złociste orzechy, małe nakrapiane cukinie, aromatyczne jabłka oraz  jesienne przetwory – to oraz wiele, wiele więcej można było zobaczyć na przepięknie udekorowanym dożynkowym straganie podczas XI Wigorkowych Dożynek, organizowanych przez DK „Na Pięterku” oraz Klub Seniora „Wigor”.

W tym roku w rolę starosty i starościny wcielili się państwo Ewa i Florian Krugiołka. Tradycyjnie gospodarze imprezy odebrali z rąk seniorów ogromny, kolorowy wieniec ze zboża oraz pachnący bochen chleba. Wszystkie pyszności, wśród których dominowały przetwory robione przez członków klubu, można było do woli degustować. Zachwytom nad bogactwem smaków zamkniętych w słoikach nie było końca!

Jedną z głównych atrakcji wieczoru był występ chóru „Wigorki”. Przy akompaniamencie pianina seniorki zaprezentowały m.in. takie przyśpiewki ludowe:

Zebraliśmy już,
plony naszych zbóż.
Chwalmy wszyscy wraz
dożynkowy czas.

Hej, hej dożynki,
cieszmy się wszyscy w kole,
hej, hej śpiewajmy,
bo zboże już w stodole.

Dziś w naszej gminie
wszyscy świętują,
władze powiatu
godnie przyjmują.

Punktem kulminacyjnym XI Wigorkowych Dożynek była zabawa taneczna. Na koniec wszyscy, najedzeni i w radosnych nastrojach, rozeszli się do domów.