XXXII Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu” już za nami 🙂 I miejsce zajęła podopieczna Sylwii Zagórskiej – Klaudia Erens z gimnazjum w Kaźmierzu, która deklamowała tekst: „Na huśtawce” autorstwa Stanisława Strugarka. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! II miejsce zajął duet ze szkoły podstawowej z Krobi – Joanna Ratajczyk i Weronika Przybył z tekstem „Krejzi Błożyna” autorstwa Magdaleny Andrzejewskiej, która przygotowała również dziewczynki do występu.
III miejsce zajęli ex aequo Stanisław Sosnowski z Klubu Seniora „Jesienna Rezydencja” z Poznania, z tekstem „Poznańskie Pyry. Konkurs czystości klatek” autorstwa Lecha Konopińskiego oraz Franciszek Bączkiewicz ze szkoły podstawowej w Kaźmierzu, który wystąpił z tekstem „Jak my skarb wypęchali” autorstwa Aleksandry Napierały.
Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Kasperska z Mieleczyna oraz duet Hanny Koput i Aleksandry Ziemniewskiej ze szkoły podstawowej w Kaźmierzu.
Nagrodę specjalną ufundowaną przez Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania otrzymała nasza tegoroczna laureatka – Klaudia Erens.
Występy uczestników konkursu oceniał Waldemar Kurowski oraz Daria Gellert-Słodzinka.
Jak co roku oprawę muzyczną zapewniła nam „Kapela Zza Winkla”, natomiast gwiazdą wieczoru był Tomasz Stockinger z akompaniamentem Stefana Gąsieniec. Konferansjerkę poprowadził Mariusz Kwaśniewski.
Dziękujemy serdecznie uczestnikom konkursu i wszystkim miłośnikom gwary poznańskiej za wspólną imprezę!