W niedzielę 2 września odbył się „Psi Piknik” – to już trzecia taka impreza zorganizowana przez Dom Kultury „Jędruś” oraz Dom Kultury „Jagiellonka” Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu. Dzięki wspaniałej współpracy z Panem Patrykiem Pietrusiakiem i członkami „Watahy Północy”, miłośnicy psów mogli wraz ze swoimi pupilami podziwiać: pokazy agility, psów ratowniczych Straży Pożarnej, psów obronnych Policji, pokazy frisbee i psich zaprzęgów. Odbyły się także wybory: miss i mistera Psiego Pikniku, psa z najdłuższym ogonem, psa z najdłuższymi uszami.
Przez cały czas trwania imprezy Klinika Weterynaryjna MY PET dr Tomasza Nowaka udzielała porad dotyczących zdrowia, wychowania oraz pielęgnacji psów.
Dla najmłodszych właścicieli psów przygotowaliśmy kącik plastyczny, gdzie czekały na nich do wykończenia drewniane psy i koty , liczne kolorowanki jak i stoisko do tworzenia przypinek. Oprócz tego dzieci mogły korzystać z dmuchanego placu zabaw oraz trampolin, a dzięki zaangażowaniu harcerzy sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach sprawnościowych.
Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród oraz partnerom za pomoc i organizację.