27 grudnia to dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski data szczególna. Dziś mija 101 lat od wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego. Z tej okazji zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonych flag!

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zapraszamy serdecznie na obchody 101. rocznicy powstania wielkopolskiego (27 grudnia / Plac Wolności / godz. 18:30):

Widowisko multimedialne „Światło Zwycięstwa Poznań 2019”, na które zaprasza Samorząd Województwa Wielkopolskiego, to spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych, laserów i ognia poświęcony tematyce Powstania Wielkopolskiego, w którym zaakcentowane zostaną najważniejsze wydarzenia zwycięskiego zrywu, a historia Powstania ukazana zostanie w niecodzienny, nowatorski sposób. Sceną widowiska będzie fasada Arkadii przy placu Wolności w Poznaniu, reprezentacyjnego budynku dobrze znanego nie tylko Poznaniakom. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, to właśnie w okolicach Arkadii 27 grudnia 1918 r. postrzelony został Franciszek Ratajczak, to właśnie na placu Wolności – 100 lat temu Wojska Wielkopolskie złożyły swoją przysięgę. Pokaz „Światło Zwycięstwa Poznań 2019” będzie hołdem składanym Powstańcom i oryginalną lekcją historii, w której do opowiedzenia faktów historycznych wykorzystamy sztukę audiowizualną, efekty pirotechniczne, laserowe i świetlne najnowszej generacji. – źródło: Widowisko multimedialne Światło Zwycięstwa Poznań 2019