Styczeń to od 28 lat wyjątkowy miesiąc. Właśnie wtedy odbywa się w całej Polce Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 17 lat temu do tej wspaniałej inicjatywy dołączyła SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu.

Ratajski Sztab WOŚP-owe granie w tym roku rozpoczyna już w sobotę – w przeddzień wielkiego Finału, 11 stycznia. W związku z tym ratajskich Wolontariuszy spotkacie w Galerii Posnania, Galerii Malta, Kinie Helios, Gravitacji, Homeparku Franowo, Jump Arenie Rataje, sklepie IKEA oraz Pasażu Rondo. Liczymy na Waszą hojność. Niech puszki będą pełne!

Sobotniej kweście w Galerii Posnania będzie towarzyszyć Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. Już po raz 11. uczestnicy wydarzenia podejmą próbę ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Punktem kulminacyjnym Wiosłowania dla WOŚP będzie Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli Miasta Poznania.

Ratajski 28. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w Domu Kultury „Jędruś”. Bądźcie z nami 12 stycznia! Startujemy o godz. 15:00. W tym roku gramy „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Pamiętajcie! Aby wesprzeć WOŚP wystarczy symboliczna złotówka. A co przygotowaliśmy dla Was w programie? Czeka Was wiele atrakcji i świetnej zabawy:

15:00 – 20:00: występy podopiecznych ratajskich przedszkoli i szkół oraz zespołów wokalnych i tanecznych z Domów Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, m.in.: Kolejorz Girls, Farcik, Kolejorz Kids, Power of Dance, a także koncert wokalistów i instrumentalistów Szkoły Muzycznej T. Burton;
17:30: licytacja – prowadzący: Michał Grudziński;
20:00: światełko do nieba – pokaz laserowy.

Poznaj program szczegółowy Koncertu finałowego!

Ratajskich Wolontariuszy z puszkami spotkacie na ulicach Poznania. Liczymy na Waszą hojność.

Jeśli natomiast nie możecie uczestniczyć w Koncercie Finałowym w DK „Jędruś”, już teraz okażcie wsparcie WOŚP. Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do spółdzielczych Domów Kultury. Znajdziesz tam Sztabowe Puszki Stacjonarne, do których możesz wrzucić kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotówek. Kwota nie gra roli, liczy się gest serca. Zapraszamy!