Drodzy WOŚP-owicze!

Wielu z Was zapewne się zastanawia jak zagra najbliższa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zgodnie z zapowiedziami Jurka Owsiaka wydarzenia odbędą się głównie online i na nich będzie zapewne skupiona cała uwaga setek tysięcy sympatyków Orkiestry. Nie będzie też łatwo wolontariuszom, biorąc pod uwagę obostrzenia sanitarne.

Dla nas, czyli osób organizujących Sztab WOŚP przy SM ,,Osiedle Młodych” w Poznaniu (przypominamy, że sztab działa od corocznego zarejestrowania do momentu rozliczenia się z danej zbiórki) decyzja o wznowieniu działania i podjęcia się zbiórki oraz organizacji sztabu nie była łatwa. Ostatecznie po przeanalizowaniu różnych za i przeciw postanowiliśmy, że w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie podejmiemy się ryzyka przygotowań i organizacji 29. Finału WOŚP.

Finał WOŚP to nie tylko koncert i zbiórka w dniu finału. To poprzedzające go tygodnie przygotowań, których przebiegu nie byliśmy w stanie przewidzieć.

Liczymy na zrozumienie tej decyzji, ale zdajemy sobie też sprawę, że wielu z Państwa może mieć też inne odczucia czy przeświadczenie.

Każdy z nas indywidualnie jak najbardziej może włączyć się w zbiórkę, poprzez przelewy na konto Fundacji –

Konto 29. Finału: 18 1140 1010 0000 5244 4400 1129
Tytuł przelewu: Darowizna –  29. Finał WOŚP

czy wrzucając do puszek wolontariuszy ze sztabów, które zdecydowały się na rejestrację.

Więcej informacji o formach wsparcia WOŚP znaleźć można na: www.wosp.org.pl/wspieraj

Iwona Ossowska
Szef Sztabu WOŚP
przy SM „Osiedle Młodych”
podczas Finałów w latach 2017-2020