Domy Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu zachęcają do oddania głosu na Projekt „Aktywni i Zdrowi” – nr VIII.6 w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

„Aktywni i Zdrowi” – bezpłatny program prozdrowotny, zwiększający aktywność fizyczną mieszkańców Poznania ma szansę wrócić na Rataje, Żegrze i Chartowo! Aby zajęcia mogły wystartować w 2022 r. w ratajskich Domach Kultury, potrzebne są głosy poznaniaków. „Aktywni i Zdrowi” to projekt rejonowy (Chartowo, Rataje, Żegrze), który otrzymał nr VIII.6.

Projekt zakłada realizację następujących zadań:

 1. Zajęcia fizyczne – aerobik, zumba, dance fitness, callanetics, fitness na trampolinach, trening ogólnorozwojowy, trening z elementami samoobrony i sztuk walki, stretching, fitness, gimnastyka, zajęcia taneczne, trening funkcjonalny itp.) – dla mieszkańców od 16. roku życia;
 2. Zajęcia z profilaktyki bólów kręgosłupa – dla mieszkańców od 16. roku życia;
 3. Konsultacje dietetyczne dla osób zmagających się z problemem otyłości i nadwagi  – od 16. roku życia;
 4. Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej – dla dzieci w wieku 5-8 lat;
 5. Zajęcia dla kobiet w różnym wieku oraz kobiet w ciąży o tematyce mięśni dna miednicy – ćwiczenia wspomagające pracę i wydolność mięśni gładkich w tym dna miednicy;
 6. Ogólnorozwojowe zajęcia sportowe dla dzieci;
 7. Zajęcia psychomotoryczne dla osób starszych / ćwiczenia kształtujące pamięć i koordynacje ruchową;
 8. Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży, dorosłych i osób starszych (zawał, zator, omdlenia, ukąszenia itp.).

 

Organizator nie przewiduje wprowadzenie górnej granicy wieku. Forma, intensywność, dobór środków treningowych będą dopasowane do indywidualnych potrzeb, możliwości i umiejętności uczestnika.

Jak oddać głos?

Głosowanie w PBO22 potrwa do 22 października do godz. 12:00 (w południe). Podczas głosowania możesz oddać maksymalnie 4 głosy: 2 głosy na projekty ogólnomiejskie (w tym jeden w ramach Zielonego Budżetu) oraz 2 głosy na projekty rejonowe.

Oznacza to więc, że w trakcie głosowania możesz wybrać:

 • maksymalnie 1 projekt ogólnomiejski,
 • maksymalnie 1 projekt ogólnomiejski z Zielonego Budżetu oraz
 • maksymalnie 2 projekty rejonowe.

Głosować może każdy mieszkaniec Poznania – nie ma ograniczeń wiekowych, ani wymogu zameldowania w Poznaniu. Przypominamy, że głosowanie jest jednokrotne – to znaczy, że wszystkie głosy należy wykorzystać tylko podczas jednego głosowania. Nie można zagłosować drugi raz.

Głosujemy wyłącznie elektronicznie na stronie www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie. Ważne! W tegorocznej edycji podczas głosowania należy zweryfikować swój głos za pomocą kodu SMS. Nie masz telefonu komórkowego? Nic nie szkodzi. Na jeden numer telefonu komórkowego można otrzymać maksymalnie 5 kodów. Oznacza to, że z jednego numeru może zagłosować 5 różnych osób. Możesz więc poprosić inną osobę, aby pozwoliła Ci wpisać swój numer i udostępniła Ci swój kod.