Domy Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu zachęcają do oddania głosu na Projekt „Aktywni i Zdrowi” – nr VIII.5 w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

„Aktywni i Zdrowi” – bezpłatny program prozdrowotny, zwiększający aktywność fizyczną mieszkańców Poznania ma szansę wrócić na Rataje, Żegrze i Chartowo! Aby zajęcia mogły wystartować w 2020 r. w ratajskich Domach Kultury, potrzebne są głosy poznaniaków. „Aktywni i Zdrowi” to projekt rejonowy (Chartowo, Rataje, Żegrze), który otrzymał nr VIII.5. Każdy głosujący w PBO2020 dysponuje 3 głosami: 2 na projekty rejonowe i 1 na ogólnomiejskie. Należy je oddać w 1 głosowaniu do 21 października, a można to zrobić tutaj. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Poznania, niezależnie od wieku.

Projekt zakłada realizację następujących zadań:

  • Zajęcia fizyczne: aerobik, zumba, dance fitness, callanetics, fitness na trampolinach, trening ogólnorozwojowy z elementami samoobrony i sztuk walki, stretching, nordic walking, fitball, trening funkcjonalny, zajęcia taneczne itp. dla mieszkańców od 16 r. ż.;
  • Zajęcia z profilaktyki bólów kręgosłupa i pleców dla mieszkańców od 16 r. ż.;
  • Zajęcia fizyczne i konsultacje dietetyczne – dla osób zmagających się z problemem otyłości od 16 r. ż.;
  • Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Ze szczegółami projektu „Aktywni Zdrowi” można zapoznać się tutaj. Przypomnijmy, że I edycja Programu „Aktywni i Zdrowi”, która odbywa się w ramach PBO2018 spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, z zajęć skorzystało ok. 500 uczestników.