Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelski 2018 dobiegło końca. Poznaniacy zdecydowali na co przeznaczą 18 mln złotych. W tegorocznej edycji oddano 45 151 elektronicznych kart do głosowania. 6 listopada podczas oficjalnej Gali Ogłoszenia Wyników PBO18 ogłoszono listę zwycięskich projektów. Na terenie Chartowa, Rataj i Żegrza zostanie zrealizowanych aż 6 projektów, w tym „Aktywni i Zdrowi”.

Tak jest! Udało się! Program prozdrowotny zakładający organizację bezpłatnych zajęć ruchowych i spotkań z dietetykiem w ratajskich Domach Kultury, mający na celu zwiększenie aktywności fizycznej i przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym  – nadwadze, otyłości oraz wadom postawy zostanie zrealizowany w 2018 roku. Projekt zdobył 1031 głosów i uplasował się na 3 pozycji wśród rejonowych projektów zgłoszonych na Chartowie, Ratajach i Żegrzu. W imieniu jego pomysłodawcy – Damiana Kozłowskiego chcielibyśmy serdecznie podziękować mieszkańcom za ich zaangażowanie, za to że poświecili swój czas i zagłosowali na „Aktywnych i Zdrowych”. Dzięki nim Miasto Poznań przeznaczy na ten cel ok. 250 tys. zł. Przyszłoroczna oferta kulturalna ratajskich Domów Kultury wzbogaci się o ciekawą propozycję, z której mamy nadzieję skorzystają mieszkańcy.

Ale co dalej? Projekty wybrane w głosowaniu do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zostaną teraz rekomendowane do wpisu do projektu Budżetu Miasta Poznania na rok 2018. Za ich realizację będą natomiast odpowiadać wydziały merytoryczne lub jednostki Urzędu Miasta Poznania. Domy Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu będą z odpowiednim wyprzedzeniem informować o ofercie programu prozdrowotnego „Aktywni i Zdrowi”.

Na terenie naszego fyrtla oprócz wspomnianego projektu zwyciężyły także „Rondo Rataje- Rondo Starołęka wygodnie rowerem”, „Plac zabaw i boisko – zmodernizujemy wszystko!”, „Remont holu SP6 na osiedlu Rusa”, „Aktywna mama i szczęśliwe dziecko”, „Poznanianki ćwiczą mięśnie miłości”. Pomysłodawcom serdecznie gratulujemy.