W imieniu autorów projektu zachęcamy do zapoznania się i zagłosowania na inicjatywę pn. Antysmogowy mural na Starym Żegrzu w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2022 polegającą na stworzeniu projerzykowego muralu na elewacji Szkoły Podstawowej nr 50 im. I Dywizji Pancernej gen. St. Maczka.

Projekt ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez upowszechnienie wiedzy nt. ptaków – jerzyków – ich niezwykle pożytecznej roli w miejskiej przestrzeni, pogromców komarów, much i meszek, a także – przy wykorzystaniu innowacyjnego sposobu – walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Zadaniem inicjatywy jest również upamiętnienie zmarłego w tym roku Jakuba Kotnarowskiego, którego ogromną pasją było kształtowanie idei ochrony ptaków w Poznaniu.

Szczegółowe informacje nt. projektu można znaleźć tutaj.

Inicjatywa otrzymała nr VIII.10 w projektach rejonowych (Chartowo, Rataje, Żegrze).

Jak oddać głos?

Głosowanie w PBO22 potrwa do 22 października do godz. 12:00 (w południe). Podczas głosowania możesz oddać maksymalnie 4 głosy: 2 głosy na projekty ogólnomiejskie (w tym jeden w ramach Zielonego Budżetu) oraz 2 głosy na projekty rejonowe.

Oznacza to więc, że w trakcie głosowania możesz wybrać:

  • maksymalnie 1 projekt ogólnomiejski,
  • maksymalnie 1 projekt ogólnomiejski z Zielonego Budżetu oraz
  • maksymalnie 2 projekty rejonowe.

Głosować może każdy mieszkaniec Poznania – nie ma ograniczeń wiekowych, ani wymogu zameldowania w Poznaniu. Przypominamy, że głosowanie jest jednokrotne – to znaczy, że wszystkie głosy należy wykorzystać tylko podczas jednego głosowania. Nie można zagłosować drugi raz.

Głosujemy wyłącznie elektronicznie na stronie www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie. Ważne! W tegorocznej edycji podczas głosowania należy zweryfikować swój głos za pomocą kodu SMS. Nie masz telefonu komórkowego? Nic nie szkodzi. Na jeden numer telefonu komórkowego można otrzymać maksymalnie 5 kodów. Oznacza to, że z jednego numeru może zagłosować 5 różnych osób. Możesz więc poprosić inną osobę, aby pozwoliła Ci wpisać swój numer i udostępniła Ci swój kod.