Drodzy Mieszkańcy! W imieniu Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto Zarząd Spółdzielni przekazuje bardzo ważny  apel skierowany do Seniorów.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu otrzymuje coraz więcej informacji o oszustwach. Są to oszustwa na tzw. legendę: policjanta CBŚP, wnuczka, listonosza, pracownika gazociągu, a nawet przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego. Pojawiają się również lukratywne propozycje zakupu wirtualnych środków płatniczych w postaci monet „Bitcoin”. Wszystkie wymienione legendy posiadają taki sam schemat działania, którego jedynym celem jest wykorzystanie osoby starszej bazując na jej dobroduszności i chęci pomocy drugiemu człowiekowi, jak również niewiedzy. Pomimo szeroko zakrojonych akcji informacyjnych i działań policjantów zmierzających do schwytania sprawców jak również nieuchronności kary takie sytuacje nadal się powtarzają.

Szanowni Państwo, Komenda Miejska Policji w Poznaniu apeluje – Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać! W przypadku kiedy już podnosimy słuchawkę telefonu, a po drugiej stronie słyszymy głos, który wypytuje nas o szczegóły dotyczące naszego prywatnego życia i posiadanych wartościowych rzeczy w tym zgromadzonych pieniędzy, to jest to sygnał, że rozmawiamy z prawdopodobnym oszustem. Nasuwa się pytanie co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedź może być banalna, najprościej należałoby się rozłączyć. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Oszuści posiadają umiejętności manipulacji i wywierania wpływu emocjonalnego. Dlatego też jeżeli ktokolwiek z Państwa usłyszy w słuchawce telefonu policjanta, hydraulika, pracownika gazowni, nie ulegajmy emocjom ponieważ zawsze możemy się rozłączyć po to, aby zweryfikować nawiązany kontakt lub poradzić się kogoś zaufanego.

Szanowni Państwo, jeżeli mieszkacie sami prosimy nie otwierajcie drzwi osobom nieznanym. Pamiętajmy, że prace remontowe wykonywane w Państwa otoczeniu są zgłaszane w administracji lub spółdzielni.

Wielkopolska Policja jest do Państwa dyspozycji pod nr telefonu 112, który działa całodobowo. Jeśli dzieje się coś niepokojącego w otoczeniu prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 477 712 311. Państwa bezpieczeństwo jest Naszym codziennym priorytetem.