Kierownictwa Osiedli SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu wraz z początkiem kalendarzowej wiosny rozpoczęły sezon remontowy, a wszystko w celu poprawy funkcjonalności i estetyki osiedli.

Budynek na os. Rzeczypospolitej 71-76 doczekał się wreszcie nowej szaty kolorystycznej. Mimo, że prace jeszcze trwają, widać już efekty. Szarość, biel i piaskowa żółć pożegnały niechlubny fiolet. Oprócz prac malarskich, docieplone zostały ściany szczytowe. Ciekawym rozwiązaniem, niestosowanym jeszcze do tej pory podczas tego typu prac remontowych, jest delikatne zaakcentowanie kolorystyczne górnych części balustrad balkonowych.

Z kolei na os. Tysiąclecia w pobliżu budynków nr 3 i 71 zamontowano nowe place zabaw. Najmłodsi mieszkańcy Rataj na pewno chętnie skorzystają z nowych kolorowych elementów zabawowych.

Na os. Oświecenia powstał natomiast chodnik łączący osiedle (od nr 7) z ul. Dolską w kierunku przejścia podziemnego pod ul. Bolesława Krzywoustego. Podobne prace prowadzone były w pobliżu ścian szczytowych budynków nr 8, 15, 22 na os. Powstań Narodowych.