Znamy już nową nazwę Klubu osiedlowego na os. Rusa 25. Do Placówek kulturalnych „Na Rusa” dołączył Klub „Gryf”. Zwycięzcą Konkursu „Nazwa dla Klubu” został p. Jędrzej – mieszkaniec os. Piastowskiego.

„Gryf” posiada wiele znaczeń, jednak Jury Konkursu do gustu najbardziej przypadło to pochodzące z gwary poznańskiej. Bowiem „mieć gryf” to „być zręcznym, sprawnym, mieć uzdolnienia”. Zdaniem Jury nowa nazwa świetnie wpisuje się w specyfikę placówki i oddaje charakter jej przeznaczenia.

Przypomnijmy, że Klub osiedlowy na os. Rusa 25 to 1 z 4 placówek (3 pozostałe to: Klub „Olimp” – salka fitness – os. Rusa 67, Klub Dziecięcy „Skrzat” – os. Rusa 79, Klub Seniora „Brzozy” – os. Rusa 110) funkcjonujących na terenie os. Rusa w ramach działalności kulturalnej SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu. Klub ten powstał z myślą o promowaniu prozdrowotnych form aktywności fizycznej. Przeznaczony jest dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Zajęcia sportowe prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora oraz fizjoterapeutę. W Klubie można również prowadzić szkolenia, warsztaty, bądź zajęcia edukacyjne. W okresie ferii letnich i zimowych odbywają się w nim półkolonie dla dzieci.

Zwycięzcy oraz wszystkim Uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.