18 czerwca grupa „Wróbelków” z Przedszkola nr 160 „Biały Orzeł” przekazała 2 sadzonki kasztanowców przedstawicielom Kierownictwa i Rady Osiedla Tysiąclecia. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie jeszcze tej jesieni na Chartowie pojawią się nowe drzewa.

– Dzięki tego typu inicjatywom dzieci od najmłodszych lat nabywają wiedzę i wrażliwość ekologiczną, a troska o środowisko naturalne jest obecnie bardzo ważna.  Dziękuję serdecznie dyrekcji oraz nauczycielom Przedszkola „Biały Orzeł” za chęć współpracy. Mam nadzieję, że będziemy ją kontynuować. – mówi Tomasz Smoczyński, Kierownik Osiedla Tysiąclecia.

Przedszkolna inicjatywa z os. Tysiąclecia wspaniale wpisała się w akcję organizowaną obecnie przez SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu – „Green Team”. Skierowana jest ona do nieco starszych dzieci, z klas IV-VIII szkół podstawowych. W Ratajskich Domach Kultury w maju i czerwcu odbyły się warsztaty: ogrodnicze z sadzenia roślin, krawieckie z szycia woreczków bawełnianych na warzywa i owoce czy z przyrządzania wegańskich potraw. Kontynuacja proekologicznych warsztatów w ramach „Green Team” odbędzie się we wrześniu.