W imieniu Estrady Poznańskiej SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu zaprasza mieszkańców spółdzielczych osiedli na Ratajskie Fajfy.

Ratajskie Fajfy to cykl 4 koncertów, którym towarzyszyć będą pokazy taneczne i nauka tańca. Spotkania muzyczne odbędą się na skwerze zieleni obok X Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysła II na os. Rzeczypospolitej. Pierwsze z nich – PUNTO LATINO – już jutro o godz. 17:00. SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu jest partnerem tegorocznego cyklu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzeń.

4 lipca (czwartek)
godz. 17.00-19.00

PUNTO LATINO – warsztaty tańca samba i salsa „Gorące Rytmy Ameryki Południowej”, które prowadzi poprowadzi Victor Baeza.

Zespół Punto Latino to 9-osobowy wulkan latynoskiej energii – karnawał rytmów i melodii prosto z Kuby, Meksyku, Brazylii i Dominikany. Każdy ich koncert to barwne show: energetyczna salsa spotyka się z romantycznym bolero, które prowadzi do wspólnej parady przy dźwiękach samby lub congi, jak w Rio czy Hawanie. Zapraszamy na warsztaty tańców w gorącym klimacie Ameryki Południowej!

18 lipca (czwartek)
godz. 17.00-19.00

JACEK HAŁAS, NOISE-BAND – potańcówka z warsztatami tańca „Polskie korzenie”, podczas której poznamy polskie korzenie muzyczne i zatańczymy z przytupem!

Jacek Hałas to muzykant (akordeon, lira korbowa, telenka, drumla), śpiewak, tancerz, aktor, kompozytor, performer i rzemieślnik. Zajmuje się tradycjami wędrownych śpiewaków, tańcem korowodowym i wirowym, muzyką tradycyjną Europy Wschodniej, działalnością warsztatową i edukacyjną. Razem z żoną Alicją (ludowe instrumenty perkusyjne) jako „Nomadzi Kultury” od 2005 r. podróżują po Europie z tradycyjną jurtą, gdzie prezentują artystyczne przedsięwzięcia realizowane wspólnie z artystami ze świata, odwołujące się do szeroko pojętej kultury ludowej.

1 sierpnia (czwartek)
godz. 17.00-19.00

DRUM WORK – koncert i afrykańskie warsztaty tańca i gry na bębnach

Zapraszamy w muzyczną podróż z zespołem Drum Work – od surowych brzmień afrykańskiego buszu po nowoczesne imprezowe rytmy europejskich metropolii. Pięciu zapalonych perkusistów zagra jednocześnie na dwóch balafonach, perkusji, djembe, basowych bębnach dunun, senegalskich sabarach oraz gadającym bębnie tama. To koncert pełen rytmu i zapomnienia się w ferii barw, dźwięków i pozytywnych emocji. Wraz z muzykami zatańczymy i zagramy na bębnach, tworząc niepowtarzalną Afrykańską orkiestrę.

22 sierpnia (czwartek)
godz. 17.00-19.00

COUNTRY SPIDERS GROUP I GRUPA TANECZNO-WESTERNOWA DALLAS COUNTRY

Muzycy i tancerze zabiorą nas w daleką podróż do Memphis, w którym króluje Dolly Parton czy Johny Cash i wielu innych wykonawców muzyki country. W programie usłyszymy również utwory autorskie. Zatańczmy do nich razem!

Tekst i afisz: materiały organizatora