Stanica „Gościraj” w Gościmiu to zielona wizytówka Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu, oddalona od stolicy Wielkopolski o 125 km. Położona jest nad malowniczym jeziorem Gostomie w Puszczy Noteckiej. Otaczają ją lasy i jeziora Pojezierza Lubuskiego. Czyste powietrze oraz cisza, które sprzyjają zdrowemu i spokojnemu wypoczynkowi to znaki rozpoznawcze Gościraju.

Gościraj podczas tegorocznych wakacji zaprasza dzieci i młodzież na cztery turnusy. Podczas każdego z nich do wyboru są 4 tematy: survivalowy, językowy angielski, SUP-owy i gościrajski. A oto szczegóły:

 • survivaLOVE – Jak przetrwać bez telefonu, konsoli i Internetu w lesie? To nic trudnego! Na obozie zbudujesz szałas i tratwę, spędzisz noc w namiocie, weźmiesz udział w nocnym biegu po lesie i grach terenowych, rozpalisz ognisko i przygotujesz samodzielnie posiłek w kuchni polowej! Jesteś gotowy na takie wyzwania?
 • gościrajski – Obóz gościrajski to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, gier, zabaw i turniejów obozowych. Śpiewy przy ognisku, spacery pod gwiazdami, kąpiele w jeziorze i przejażdżki rowerowe leśnymi ścieżkami sprawią, że w Gościraju będziesz chciał zostać na dłużej.
 • SUP-owy – Wypłyń z nami na gościrajskie wody! Interesujesz się sportami wodnymi i nie wiesz, od czego zacząć? Wybierz obóz SUPowy! Krystalicznie czyste jezioro Gostomie oraz przygoda z deską i wiosłem czekają na Ciebie. Pamiętaj – pływanie na SUPie jest SUPer!
 • językowy – Chcesz się zrelaksować i jednocześnie podszkolić swój angielski na łonie natury? Wybierz obóz językowy! Las, jezioro, czyste powietrze oraz cisza sprawią, że nauka zamiast obowiązkiem stanie się przyjemnością!

Pamiętajcie, że na obóz do Gościraju może jechać każdy kto ma ochotę, niezależnie w jakiej miejscowości mieszka, zabierzcie więc kuzyna lub kolegę z Warszawy, Gdyni czy Krakowa i przyjeżdżajcie.

Ceny 8-dniowych obozów to: 

 • gościrajski – dla mieszkańców SM „Osiedle Młodych” – 1900 zł, dla pozostałych – 2 000 zł,
 • SUP-owy, survivalowy oraz z językiem angielskim – dla mieszkańców SM „Osiedle Młodych” – 2000 zł, dla pozostałych – 2 100 zł.

W cenie każdego obozu są: transport, ubezpieczenie, przygotowanie programu merytorycznego, opieka wykwalifikowanej kadry, korzystanie ze sprzętu, wyżywienie, dodatkowe atrakcje i opieka ratownika.

Oto terminy:

 • 1 turnus – od 1 do 8 lipca 2023 r.
 • 2 turnus – od 8 do 15 lipca 2023 r.
 • 3 turnus – od 15 do 22 lipca 2023 r.
 • 4 turnus – od 22 do 29 lipca 2023 r.

Piszcie, dzwońcie i rezerwujcie miejsca u Organizatorów – 663 664 799, 663 664 601 lub gosciraj@osiedlemlodych.pl.

Dokumenty:

 1. Umowa na organizację i uczestnictwo w obozie 2023
 2. Karta kwalifikacyjna 2023
 3. Dodatkowe zgody – Gościraj 2023
 4. Informator dla rodziców – Gościraj 2023