Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018 rozpocznie się 9 października i potrwa do końca miesiąca. W tym roku władze Miasta Poznania na budżet obywatelski przeznaczyły 18 mln złotych. Ta suma podzielona została na 2 kategorie: projekty ogólnomiejskie oraz projekty rejonowe. Spółdzielnie Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” zachęca mieszkańców do zapoznania się z propozycjami zgłoszonymi szczególnie na Chartowie, Ratajach i Żegrzu.
Kto może wziąć udział w PBO 2018?
W budżecie obywatelskim organizowanym w Poznaniu może zagłosować każdy mieszkaniec Poznania (osoba fizyczna), niezależnie od wieku. W przypadku osób niepełnoletnich, wymagana jest zgoda rodzica i potwierdzenie jej na formularzu do głosowania. W celu oddania głosu, należy również uwzględnić w formularzu swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres zamieszkania (ulicę, nr domu lub lokalu, miejscowość, kod pocztowy).
Gdzie można oddać głos?
W głosowaniu można oddać dwa głosy na projekty rejonowe oraz jeden na projekt ogólnomiejski. Wyboru można dokonać elektronicznie, poprzez stronę PBO: www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie. Mieszkańcy Poznania, którzy nie mają możliwości zagłosowania z własnych urządzeń, będą mogli oddać głos w jednym z 42 stacjonarnych punktów na terenie poznańskich osiedli, gdzie w głosowaniu pomogą im – w razie potrzeby – ankieterzy. Punkty będą otwarte podczas weekendu 21-22 października, w godz. 10:00-18:00.
A jakie pomysły dotyczą ratajskiego fyrtla?
Poniżej znajdziecie nazwy wraz z krótkim opisem i przypisanym numerem projektów zgłoszonych w rejonie – Chartowo, Rataje, Żegrze.
VIII.1 Żegrzerujemy – letnie warsztaty twórcze dla dzieci wraz z wystawami powstałych prac.
VIII.2 Całkowita modernizacja przystanku tramwajowego Baraniaka (Malta) – tablice systemu informacji pasażerskiej, szklane wygrodzenia, modernizacja platform, monitoring, nowe ławki i kosze.
VIII.3 Aktywna mama i szczęśliwe dziecko – bezpłatny fitness i współpraca z dietetykiem dla Pań z zapewnioną bezpłatną opieką dla dzieci.
VIII.4 Plac zabaw i boisko – zmodernizujemy wszystko! – modernizacja bazy sportowo-rekreacyjnej (oświetlenie ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego oraz wzbogacenie placu zabaw o nowe urządzenia).
VIII.5 Poznanianki ćwiczą mięśnie miłości – darmowe ćwiczenia mięśni dna miednicy dla kobiet.
VIII.6 Rondo Rataje – Rondo Starołęka wygodnie rowerem – remont drogi rowerowej wzdłuż ul. Zamenhofa poprzez obniżenie krawężników i wyrównanie nawierzchni na skrzyżowaniach.
VIII.7 Skwer zieleni na Zodiaku – urządzenie skweru zieleni na Zodiaku.
VIII.8 Aktywni i zdrowi – program prozdrowotny zwiększający aktywność fizyczną mieszkańców, przeciwdziałający chorobom cywilizacyjnym (nadwaga, otyłość, wady postawy).
VIII.9 Montaż 2 wiat na przystanku autobusowym – zakup i montaż 2 wiat na przystanku autobusowym „Os. Tysiąclecia”, po obu stronach ul. Piaśnickiej.
VIII.10 Remont holu SP6 na osiedlu Rusa – założeniem projektu jest wyremontowanie holu Szkoły Podstawowej nr 6 w Poznaniu.
VIII.11 Dni forteczne na Chartowie – organizacja dni fortecznych w Forcie IIa na os. Czecha.
Wszystkie szczegóły PBO 2018 dostępne są na: pbo2018.um.poznan.pl.
Foto: Fanpage PBO