Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że w związku z kontynuacją prac związanych z układaniem asfaltu na skrzyżowaniu ulic Bobrzańskiej, Wiatracznej, Żegrze i Chartowo od 8 lipca br. zmieni się w tym rejonie organizacja ruchu. Roboty prowadzone są w ramach przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj i będą się wiązały ze zmianami w funkcjonowaniu transportu publicznego (od nocy z 9 na 10 lipca). Nie zmieni się trasa podstawowej linii zastępczej w rejonie prowadzonych prac – autobusu za tramwaj T1.

W poniedziałek i wtorek (8 i 9 lipca), ze względu na prowadzone prace kierowcy nie będą mogli skorzystać z prawoskrętu z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną i zostaną poprowadzeni objazdem przez ul. Piaśnicką i Inflancką do ronda Rataje. Dojazd do południowej części ul. Chartowo będzie możliwy za pomocą jezdni tymczasowej w pasie rozdziału, umożliwiającej wykonanie manewru zawracania. Dodatkowo ul. Piłsudskiego poprowadzony zostanie objazd do ronda Rataje, a ul. Bobrzańską do osiedla Żegrze.

W środę (10 lipca) zostanie wprowadzona na tym skrzyżowaniu kolejna modyfikacja organizacji ruchu – wyłączona zostanie północna część skrzyżowania ul. Bobrzańskiej z ul. Żegrze. Kierowcy jadący ul. Chartowo w stronę ul. Żegrze zostaną poprowadzeni objazdem wytyczonym przez prawoskręt z ul. Żegrze w ul. Wiatraczną (zostanie tego dnia otwarty) i dalej ul. Inflancką lub przez ul. Piaśnicką i Inflancką.

Po południowej jezdni ulic Żegrze i Chartowo ruch będzie się odbywał jednym pasem. Jadący ul. Żegrze będą mogli dojechać do ul. Wiatracznej korzystając z możliwości zawrócenia na skrzyżowaniu ul. Chartowo i Piaśnickiej.

ZMIANY W TRANSPORCIE PUBLICZNYM

W komunikacji autobusowej zmiany obowiązujące od nocy z 9 na 10 lipca (wtorek/środa) będą dotyczyć linii numer: T1, 155, 162, 166, 196, 238 i 245.

Linia T1

RONDO STAROŁĘKA – Hetmańska – Żegrze – Chartowo – Piaśnicka – ORLE GNIAZDO – Piaśnicka – Inflancka – Żegrze – Hetmańska – RONDO STAROŁĘKA

Linia okólna

Linie nr 155 i 166

RONDO RATAJE – … – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – … – ZALASEWO/ZIELINIEC

Powrót bez zmian

Linie nr 162 i 196

RONDO RATAJE – … – Inflancka – Żegrze – Bobrzańska – Krzywoustego – … – KRZESINY – … – RONDO RATAJE

Odcinek Krzesiny – Rondo Rataje bez zmian

Linia nr 238

SZWAJCARSKA SZPITAL/FRANOWO – … – Kurlandzka – Inflancka – … – RONDO KAPONIERA

Powrót bez zmian

Linia nr 245

STAROŁĘKA – Forteczna – Obodrzycka – Kurlandzka – Piaśnicka – Chartowo – Dymka – … – MOGILEŃSKA

Na trasach objazdowych autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach.

Materiały: ZTM POznań