W trakcie spotkań urzędnicy i radni rozmawiają z kierownikami ratajskich osiedli na temat przebudowy infrastruktury drogowej i chodnikowej. – Dzisiejsze spotkanie jest jednym z trzech w najbliższym czasie, poświęconych współpracy pomiędzy miastem w różnych dziedzinach (drogi, zieleń, przestrzeń publiczna, kultura) a największą poznańską spółdzielnią mieszkaniową, która funkcjonuje w obrębie Rataj, Żegrza, Chartowa i Pometu. – pisze zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski na swoim profilu społecznościowym.

Gdzie konkretnie mają rozpocząć się remonty? – Ustalono m.in. modernizację, jeszcze w tym roku, nawierzchni chodnika na ul. Jurackiej czy umieszczenie progu zwalniającego na ulicy Redarowskiej. – informuje Grzegorz Jura, radny miejski. ZDM z kolei informuje, że ma zostać przeprowadzony remont ulicy Wiatracznej. Radny Marek Sternalski mówi, że sporo ma się zadziać na os. Rusa. – Za Szkołą Podstawową nr 6 ma powstać parking dla nauczycieli i będzie to także miejsce, gdzie w bezpieczny sposób rodzice będą mogli wysadzić z samochodu swoje dzieci. Planowane są także zmiany komunikacyjne w rejonie Biedronki oraz na wyjazdach na ulicę Piaśnicką. Te wyjazdy mają być bezpieczniejsze – mówi radny miejski. Na os. Tysiąclecia przebudowana ma zostać droga dojazdowa do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego i doświetlone ma zostać przejście do tramwaju, a w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3 na os. Piastowskim ma zostać wyremontowany chodnik. Na os. Orła Białego planowany jest remont zjazdów z ulicy Żegrze i schodów w okolicy kościoła. – I nie zapominajmy o budowie parku przy ulicy Wiatracznej, który – mam nadzieję – w kolejnym etapie będzie monitorowany. – mówi radny Sternalski.

Dziś w południe odbędzie się kolejne spotkanie w Urzędzie Miasta Poznania w sprawie zieleni, kolejne w piątek w sprawie oświaty i kultury.

Tekst pochodzi z rtk.poznan.pl (autorka: Wioletta Łechatńska-Błaszczak).