Już 24 marca o 18:00 zapraszamy na niezwykłe wydarzenie. Pełne klasy, wdzięku, znakomitego aktorstwa oraz perfekcyjnej muzyki i śpiewu. Na scenie Domu Kultury „Jędruś” z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wystąpi Katarzyna Dąbrowska z koncertem pt. 13 randek DaNuty – Rinn piosenki o miłości.

Danuta Rinn była wszechstronnie wykształcona muzycznie, a łatwość z jaką śpiewała arcytrudne kompozycje, lekkość i wdzięk jej  swingowania to pułapka dla tych, co próbują się z jej piosenkami mierzyć. Niewiele współczesnych wokalistek posiada możliwości wokalne odpowiadające poziomowi trudności tego materiału; jedną z nielicznych jest z pewnością Katarzyna Dąbrowska, której oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej i zabawny scenariusz Magdaleny Smalary.

13 wybranych do programu utworów stało się pretekstem do snucia rozważań o miłości. A myli się ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało powiedziane. Większość z nas ma swoją miłosną historię, większość z nas chodziła, chadza lub w końcu pójdzie na jakąś randkę. Randka. Randka jako obietnica, randka jako wrota do przyszłości, randka jako preludium związku, przedpokój relacji, randka jako koszmar.

Skąd wziąć potencjalnych partnerów i partnerki? Dokąd iść na randkę, w co się ubrać, co jeść? Jak o związek dbać, jak go utrzymać? No cóż, na te pytania nie znajdziecie Państwo odpowiedzi w spektaklu „13 randek DaNuty”. Ale być może nauczycie się przyjmować komplementy, poznacie sekret bezbolesnego rozstawania się z partnerami „nierokującymi” za pomocą dedykowanej poezji i pojmiecie czego objawem może być brak apetytu. No i posłuchacie świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenek jednej z największych polskich wokalistek wszech czasów, Danuty Rinn, w wykonaniu zjawiskowej Katarzyny Dąbrowskiej.

Piosenki, jakie będzie można usłyszeć podczas koncertu to: „Gdzie Ci mężczyźni”, „Polska baba”, „Sposób na panów”, „Jerzy Blues”. „Nie mam woli do zamęścia” i… jeszcze osiem innych. Katarzynie Dąbrowskiej będzie akompaniować na pianie Urszula Borkowska.

Bilety w cenie 45 zł do nabycia we wszystkich Ratajskich Domach Kultury.

Fot. Przemysław Wojtaś