27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji zapraszamy Państwa na monodram Wojciecha Wysockiego pt. „Życiorys” na podstawie poezji Zbigniewa Herberta. Wydarzenie odbędzie się w Domu Kultury „Jędruś” w najbliższą niedzielę o godz. 18:00.

Wojciech Wysocki, oprócz pracy scenicznej w teatrach dramatycznych, komediowych i w radiu, jest popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym. Jako miłośnik, znawca i propagator poezji, jest również twórcą, scenarzystą i reżyserem. Sławę przyniosły mu role kapitana Wiesnicyna w ekranizacji „Wiernej rzeki” Stefana Żeromskiego w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego (1983) oraz dziennikarza Rafała w filmie psychologicznym Wojciecha Jerzego Hasa „Pismak” według powieści Władysława Terleckiego (1984). Znany jest również z wielu popularnych seriali telewizyjnych, takich jak „Dom”, „Ekstradycja”, „Zostać miss” i „Na Wspólnej”. Wojciech Wysocki wcielił się także w postać doktora Mieczysława Wezóła w popularnym i lubianym serialu „Ranczo”, a ostatnio można go oglądać w serialu „Pajęczyna” w roli Piotra Jaroszewicza.

W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Zbigniewa Herberta, monodram „Życiorys” łączy rozmaite, uniwersalne problemy oraz pytania egzystencjalne z drobnymi, metaforycznie i alegorycznie wyrażanymi obserwacjami i opowiastkami o życiu godziwym i niegodziwym, o ludziach, zwierzętach oraz o otaczających nas przedmiotach.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia u Organizatorów: w Domu Kultury „Jędruś”, w Domu Kultury „Jubilat”, w Domu Kultury „Na Pięterku” i w Domu Kultury „Polan Sto.