Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Przy pomocy architektów i projektantów z całej Europy oraz doświadczonych stolarzy uczestnicy projektu projektują oraz samodzielnie wykonują drewniane meble/instalacje plenerowe dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. Organizatorem warsztatów są SARP oraz Stowarzyszenie Kolektyw 1a. Partnerem tegorocznej, piątej już edycji projektu jest SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu.

Tematem warsztatów Mood for Wood w 2018 roku są poznańskie Rataje i bloki z wielkiej płyty. Dzięki współpracy Organizatorów ze Spółdzielnią udało się wybrać 3 lokalizacje: na os. Lecha – teren zielony w sąsiedztwie budynku nr 45-56 (współpraca z Domem Kultury „Orle Gniazdo” i Kierownictwem Osiedla Lecha-Czecha), skwer zielony w pobliżu 110-119 (współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinom „Amici” i Kierownictwem Osiedla Lecha-Czecha) oraz na os. Rusa – teren zielony w pomiędzy Spółdzielczych Stadionem Sportowym „Olimp”, kościołem oraz budynkiem nr 86-95 (współpraca z Kierownictwem Osiedla Rusa i Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Amikus”).

Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań organizowanych na os. Lecha w ramach warsztatów Mood for Wood, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców:

  • 21 lipca 2018 r. / godz. 18:00: Spotkanie zapoznawcze z uczestnikami warsztatów Mood for Wood w Domu Kultury „Orle Gniazdo” (os. Lecha 43),
  • 23 lipca 2018 r. / godz. 17:00: Prezentacja projektów mebli w Domu Kultury „Orle Gniazdo” (os. Lecha 43),
  • 28 lipca 2018 r. / 21:30: Seans plenerowy filmu dokumentalnego „Bloki” – skwer zieleni na os. Lecha w okolicach budynku nr 90-97,
  • 28/29 lipca 2018 r.: montaż mebli i podsumowanie warsztatów.