Ściana szczytowa budynku na os. Piastowskim 18-24 od strony Mostu Królowej Jadwigi jest już gotowa! Jesienią przeszła remont, została docieplona i odnowiona. A to wszystko ze względu na malowidło, którego projekt powstał podczas I edycji Konkursu „Mural dla Osiedla”, nad którym prace zostaną wznowione wiosną 2017.

W maju tego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu ogłosiła konkurs „Mural dla Osiedla”, którego głównym celem było pozyskanie zdjęć portretowych jej mieszkańców, a spośród wybranych wykonanie murali na ratajskich blokach. Jednocześnie główną ideą projektu stało się hasło Spółdzielni wybrane przez mieszkańców. „Łączy pokolenia” w naturalny sposób wpisało się w charakterystykę i specyfikę Rataj – miejsca relacji społecznych przedstawicieli kilku generacji, w którym tradycja i historia spotyka się z młodością i nowoczesnością.

Po pracach termomodernizacyjnych, które zakończyły się we wrześniu br., autor muralu – Wojciech Ejsmond przystąpił do wykonania szkicu na elewacji ściany, który ze względu na tzw. technikę pikselową składa się z kilkunastu tysięcy kwadratów. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne panujące w październiku (częste opady deszczu, niską temperaturę powietrza i wysoką wilgotność) finalizację muralu na ścianie szczytowej budynku na os. Piastowskim 18-24 mimo wcześniejszych planów, SM „Osiedle Młodych” postanowiła przesunąć na miesiące wiosenne w 2017 roku.