W Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018 znajdziemy 47 projektów ogólnomiejskich. Uwagę mieszkańców Rataj, Chartowa i Żegrza kierujemy ku pozycji nr 28 – Kontynuacja budowy muszli koncertowej w parku nad Wartą. W imieniu pomysłodawców zwracamy się z prośbą o oddanie głosu właśnie na ten projekt.

Zdaniem pomysłodawców projektu realizacja inwestycji jest konieczna w celu poprawy warunków życia lokalnej społeczności oraz stanu środowiska. Służy przede wszystkim zwiększeniu integracji międzypokoleniowej oraz zabezpieczeniu potrzeb kulturalnych mieszkańców.

Głosowanie trwa do 30 października na stronie internetowej – budżet.um.poznan.pl/glosowanie. Mieszkańcy Poznania, którzy nie mają możliwości zagłosowania z własnych urządzeń, będą mogli oddać głos w jednym z 42 stacjonarnych punktów na terenie poznańskich osiedli, gdzie w głosowaniu pomogą im – w razie potrzeby – ankieterzy. Punkty będą otwarte podczas weekendu 21-22 października, w godz. 10:00-18:00. Na terenie Rataj zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 51 im. B. Szwarca na os. Lecha 37, Zespołu Szkół Salezjańskich na os. Bohaterów II Wojny Światowej 29 lub Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 na os. Stare Żegrze 1.

Poniżej publikujemy wizualizację muszli koncertowej.

Autor projektu: Lechosław Lerczak
Autorzy koncepcji: mgr inż. arch. Jakub Gwizdała, arch. krajobrazu Katarzyna Szatybełko

Fot. Archiwum Lechosława Lerczaka