To wyjątkowy projekt, ponieważ upamiętnia szczególną osobę – zarówno dla środowiska teatralnego i filmowego, ratajskiej społeczności, a także Spółdzielni. Tak jest! Mural z wizerunkiem Krystyny Feldman jest już gotowy. 12 października br. o godz. 12:00 SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie malowidła. Spotkanie odbędzie się na skwerze zieleni obok budynku na os. Armii Krajowej 70-76 (od wejścia nr 76).

Poznań, zaraz po Lwowie, był ukochanym miastem aktorki, a Rataje miejscem zamieszkania do ostatnich dni Jej życia. Jako Spółdzielnia, jesteśmy dumni, że wśród naszych mieszkańców znalazła się osoba charakteryzująca się ponadprzeciętnym talentem aktorskim, a przede wszystkim niespotykaną pogodą ducha, którą zarażała innych ludzi. Dzięki działalności artystycznej Teatru Polskiego i Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu przez wiele lat poznaniacy mieli okazję stanowić audytorium wspaniałych sztuk z udziałem Krystyny Feldman.

W hołdzie wybitnej aktorce i mieszkance poznańskich Rataj SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu postanowiła zrealizować mural poświęcony Krystynie Feldman. Pomysł ten zrodził się już 2 lata temu podczas inauguracji innego projektu polegającego na stworzeniu cyklu ratajskich murali pn. „Łączy pokolenia”. Malowidło ścienne powstało na ścianie szczytowej budynku, który od 1979 r. stanowił dom aktorki. Fotografię, która tej jesieni została wpisana w osiedlową przestrzeń, pozwoli na zadumę i refleksję oraz uśmiech, udało się pozyskać dzięki uprzejmości rodziny Krystyny Feldman, która aktywnie włączyła się w to wyjątkowe przedsięwzięcie. Projektantem i wykonawcą przedmiotowego muralu jest Wojciech Ejsmondt.

Patronat Honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Poznania, a Partnerem został Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.