Na tę wiadomość czekało wielu, a szczególnie ci, którzy z powodu epidemii koronawirusa stęsknili się za wydarzeniami kulturalnymi organizowanymi na Ratajach, Żegrzu i Chartowie.

W związku ze zmianą przepisów, Ratajskie Domy Kultury zyskały możliwość organizacji wydarzeń artystycznych. Z radością informujemy, że że w najbliższy i kolejny weekend Dział Kultury Spółdzielni wraz z Ratajskim Centrum Kultury przygotowali ciekawy repertuar 🙂 A oto propozycje:

Sam sobie zrób kanapkę
Kabaret Klub Szyderców Bis
20.02.2021 r.
17:00
DK „Jędruś”

Wystąpią:
Dominika Dobrosielska (śpiew)
Krzysztof Dziuba (śpiew)
Przemek Mazurek (śpiew i gitary)
Paweł Głowacki (bas)
Michał Ruksza (piano)
Szymon Żurowski (skrzypce)

Poznańska grupa „Klub Szyderców Bis” nawiązuje stylistyką do kabaretów międzywojennych. Podczas koncertu usłyszymy zarówno autorskie piosenki „Szyderców”, jak i znane polskie przeboje traktujące z przymrużeniem oka o relacjach damsko-męskich.

Foto: Klub Szyderców Bis

Nie dokazuj!
Koncert utworów Marka Grechuty w autorskich aranżacjach
21.02.2021 r.
17:00
DK „Jędruś”

Wystąpią:
Jacek Piskorz (fortepian)
Bartosz Kucz (bas)
Sławomir Tokłowicz (perkusja)
Anna Macuk (obój)
Leopold Twardowski (śpiew)

Podczas koncertu usłyszymy najbardziej znane, ale także mniej popularne utwory największego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej.


Sobotnie Bajdurki – Spektakl „Owieczka Bella”
Teatr Gili-Gili
27.02.2021 r.
11:00
DK „Orle Gniazdo”

Spektakl „Owieczka Bella” to niezwykle ciepła i mądra opowieść o malutkiej owieczce, która działa wbrew naturze i na siłę chce być duża. Chodząc w nie swojej skórze prędko przekonuje się, że nie warto niczego zmieniać tylko być po prostu sobą, takim w sam raz, a na wszystko inne przyjdzie czas!

Wydarzenie dla dzieci w wieku 3+

Foto: Owieczka Bella / Teatr Gili-Gili

Klasyka z nutą jazzu
Koncert Tokłowicz with Strings
27.02.2021 r.
17:00
DK „Jędruś”

Wystąpią:
Dawid Tokłowicz (saksofon)
Wiktoria Tokłowicz (skrzypce)
Julia Gadzina (skrzypce)
Natalia Chrostek (altówka)
Marcelina Murawska (wiolonczela)

Podczas koncertu usłyszymy utwory popularne i filmowe w nowoczesnych aranżacjach, a klasyczne brzmienie kwartetu smyczkowego i saksofonu jazzowego wprawi publiczność w pozytywny nastrój.

Foto: Tokłowicz with Strings

Bilety na każde wydarzenie w cenie 15 zł można nabyć w Ratajskich Domach Kultury. Informujemy, że działalność placówek kulturalnych mimo powyższych zmian jest nadal ograniczona, w związku z tym prosimy o wcześniejszy kontakt z danym domem kultury. Dane kontaktowe można znaleźć na podstronach placówek kulturalnych.

Ze względu na epidemię koronawirusa i obowiązujące przepisy liczba miejsc (biletów) jest ograniczona. Wydarzenia odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego, dlatego prosimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz dostarczeniu Oświadczenia COVID-19:

Oświadczenie COVID-19 (udział osoby pełnoletniej w wydarzeniu)
Oświadczenie COVID-19 (udział osoby niepełnoletniej w wydarzeniu) Oświadczenie COVID-19 (udział dziecka i rodzica w wydarzeniu)

Organizatorami wydarzeń są: Dział Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu oraz Ratajskie Centrum Kultury.