W najbliższych latach przeprowadzone zostaną prace remontowe mające na celu odnowienie elewacji i zmianę kolorystyki kompleksu 7 budynków na os. Rusa – nr. 62-71, 72-75, 76-85, 86-95, 96-100, 101-114, 115-119.

Ze względu na usytuowanie budynków, ich wygląd nawiązywać będzie do kolorystyki „deski” nr 121-138, czyli tzw. Tetrisa, kontynuując ideę „spadających szarych klocków” na elewacjach szczytowych, a także utrzymując estetyczne uporządkowanie w tym rejonie. Zastosowanie barw: białej i szarej pozwoli nawiązać do obecnych trendów kolorystycznych, charakteryzujących się minimalizmem i prostotą.

W tym roku opisane powyżej prace dotyczą budynku na os. Rusa 72-75, a ich zakończenie planowane jest we wrześniu.

Przypomnijmy, że budynek na os. Rusa 121 – 138 ze względu na jego indywidualny charakter oraz specyfikę należało potraktować szczególnie. Głównym celem projektantów oraz Spółdzielni było zagospodarowanie powierzchni bloku w nienachalny, a dodatkowo ciekawy i niesztampowy sposób. Projekt oraz realizacja „Tetrisa” to w pewien sposób przełom w kolorystyce budynków Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu, charakteryzujący nowe oraz oryginalne podejście do tematu estetyki. „Tetris” zyskał również aprobatę Koordynatora do spraw estetyki wizerunku Miasta – Piotra Libickiego, a także przedstawicieli poznańskich mediów.


*SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w projektach, ponadto rzeczywisty efekt prac może delikatnie odbiegać od zaprezentowanych powyżej wizualizacji.