W dobie postępującej katastrofy klimatycznej coraz częściej staramy się działać na rzecz otaczającej nas natury i przede wszystkim włączać do tych działań mieszkańców, którym ten temat jest bliski i nieobojętny. Ratajskiemu Centrum Kultury i spółdzielczym domom kultury zależy na pielęgnowaniu przekonania, że mieszkańcy Rataj są częścią ekosystemu i powinni o niego dbać, jak o swoje zdrowie.

Kilka lat temu powstał projekt Green Team, w ramach którego odbyły się warsztaty ogrodnicze, z wegańskiej kuchni, segregowania odpadów, budowania hoteli dla zapylaczy i inne. Wszystkie wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiono reaktywować Osiedlowy Green Team. RCK przygotowało szereg działań, które zachęcą uczestników do koncentrowania się podczas codziennych czynności na małych krokach, które mogą okazać się niezastąpione w procesie postępujących zmian klimatycznych. W projekcie oparto się na stworzeniu wydarzeń integrujących grupę odbiorców oraz lokalną społeczność wokół ważnych społecznie tematów, dlatego wraz z mieszkańcami ratajskich osiedli powstała drużyna do zadań specjalnych, która wdroży działania na rzecz otaczającej nas natury.

Harmonogram działań można znaleźć tutaj. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Poznania. Zapisy i informacje w DK „Orle Gniazdo” od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00, tel. 618777842.