Wielu z mieszkańców naszej dzielnicy na pewno zna grupę cheerleaders Kolejorz Girls, która jeszcze kilka lat temu uatrakcyjniała mecze na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Ratajska publiczność zna dziewczyny przede wszystkim z widowiskowych pokazów tanecznych prezentowanych podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych w ratajskich domach kultury Dziś tancerki działające w ramach Studia KG, które istnieje od 2004 roku, stoją przed ogromną szansą.

W kwietniu 2022 roku cheerleaderki z Kolejorz Girls wzięły udział w Mistrzostwach Polski Polski Związek Sportowy Cheerleadingu, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata. Wysoka lokata zapewniła grupie nominację do kadry narodowej i reprezentacji kraju na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w 20-23 kwietnia 2023 roku w Orlando w Stanach Zjednoczonych. To ogromne wyróżnienie!

Na co dzień Kolejorz Girls ćwiczą w Domu Kultury „Jędruś” oraz Domu Kultury „Jagiellonka” i od wielu lat związane są z Ratajami – właśnie dlatego tak bardzo im kibicujemy i życzymy sukcesu. Kolejorz Girls i ich udział w tak prestiżowym wydarzeniu stanowić będą wizytówkę dla Miasta Poznania, Lecha Poznań oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu. Powinniśmy być dumni!

Jednak wyjazd całej grupy na Mistrzostwa Świata do Orlando przewyższa możliwości finansowe Kolejorz Girls. W imieniu dziewczyn kierujemy do Państwa uprzejmą prośbę o pomoc w spełnianiu ich marzenia. Koszty związane z przelotem, noclegiem i opłatą startową dla drużyny wraz z trenerem oscylują w granicy 200 000 zł. Jeśli chcecie pomóc Kolejorkom, wystarczy wejść na stronę – pomagam.pl/kolejorzgirls.
Dziewczyny przygotowały także ofertę dla firm i instytucji, które chciałyby wesprzeć ich wyjazd – szczegóły można znaleźć na bit.ly/3L47hgj.