Nie rozpoznamy ich na pierwszy rzut oka. Nie noszą przecież czerwonej peleryny i kostiumu z wielkim napisem „superbohater”. Ale są wśród nas, czasami bliżej niż nam się wydaje. Osoby, które zmieniają nasz świat, nasze życie, nasze otoczenie na lepsze. Jeśli tylko wyostrzymy zmysły, przekonamy się, że są bliżej niż nam się wydaje.

Na początku marca instruktorki z Domu Kultury „Orle Gniazdo”na swoim fanapge’u facebookowym zapoczątkowały cykl wpisów opowiadających wyjątkowe historie o mieszkańcach Rataj, Chartowa i Żegrza. W dobie nieustannie docierających do naszych uszu złych i ponurych informacji, „Bohaterowie Rataj” pokazują najlepsze oblicze człowieczeństwa. Dają w tych trudnych czasach nadzieję, wywołują uśmiech i umacniają wiarę w drugiego człowieka. Te historie mają wielką moc. Udowadniają ile dobra, siły, determinacji, czułości i ukrytych talentów drzemie w osobach, które są tak blisko nas. To cykl o „niezwykłych zwykłych” ludziach, o Panu Władku „Złotej Rączce” – sąsiedzie spod 3 czy Dorocie z Powstań Narodowych, pomagającej osobom starszym i wielu, wielu innych, którzy nawet nie zdają sobie sprawy ze swej superowości i odlotowości.

Za każdym z nas stoi ciekawa i inspirująca historia. Warto, by inni o niej usłyszeli. Zapraszamy na profil DK „Orle Gniazdo”, aby poznać Bohaterów Rataj.