W ramach akcji „Pokaż Talent” organizowanej przez Głos Wielkopolski i portal www.naszemiasto.pl można docenić osoby, które na co dzień wspierają rozwój talentów. Mogą to być: założyciele i osoby prowadzące zespoły artystyczne; pełni zaangażowania nauczyciele prowadzący zajęcia rozwijające kreatywność u dzieci; instruktorzy tańca, teatralni, plastyczni, a także pedagodzy, dzięki którym maluchy i młodzież mogą spędzić ciekawie czas wolny. Jednym słowem – opiekunowie małych i większych talentów, którzy je wyławiają, szlifują i wypuszczają w świat.

Wyróżnienie w tej kategorii zostanie przyznane osobie, która na co dzień – w ramach pracy zawodowej, ale też w wolnym czasie – z pasją i zaangażowaniem wspiera rozwój talentów, rozwija u innych kreatywność i wrażliwość artystyczną.

Nagroda zostanie przyznana przez czytelników Głosu Wielkopolskiego i internautów w głosowaniu publiczności. Można to zrobić tutaj.

W kategorii Opiekun Talentu Roku nominowane zostały pracowniczki Działu Kultury naszej Spółdzielni, a są to: Anna Macuk z Dom Kultury „Na Skarpie”, Julia Mazanka z Domu Kultury „Jędruś”, Kinga Staut z Domu Kultury „Jubilat”, Monika Łęga z Domu Kultury „Polan Sto” i Katarzyna Sobierajewicz z Domu Kultury „Na Pięterku”.

Anna Macuk – absolwentka Akademii Muzycznej I. J. Paderewskiego. Pedagog, instruktor ds. kultury oraz muzyk Cooperate Orchestra.

Popularyzuje kulturę i sztukę na każdym kroku. Swoją pracę traktuję jak misję, dlatego czerpię radość z tego co robię. Wprowadzam dzieci, młodzież i dorosłych w meandry świata muzyki ucząc gry na pianinie w Domu Kultury „Na Skarpie”. Podchodząc do każdego indywidualnie staram się wzbudzać dużą sympatię wśród podopiecznych. – mówi Ania Macuk


Julia Mazanka – absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej poznańskiej ASP; od 19 lat pracuje w DK „Jędruś”; w ratajskich placówkach kulturalnych prowadzi sekcje plastyczne dla dzieci od wieku przedszkolnego (eksperymentowanie z tworzywem i technikami, swobodna kreacja i kreatywność) i młodzieży (nauka podstaw rysunku i technik malarskich, elementy historii sztuki).

Od kilku lat pracuję również z dorosłymi, prowadząc sekcję malarstwa olejnego i akrylowego. Organizuję i współorganizuję konkursy plastyczne oraz warsztaty kreatywne, m.in. podczas imprez plenerowych. Zarówno praca z najmłodszymi, jak i z seniorami przynosi mi dużo satysfakcji i twórczej inspiracji. – mówi Julia Mazanka


Kinga Staut – instruktorka, choreografka, tancerka, wokalistka i autorka tekstów. Prowadzi Młodzieżową Akademię Tańca w DK ” Jubilat”, instruktorka grup tanecznych w Przystani Artystycznej Adama Sypniewskiego.

Całą swoją energię i uwagę przekładam na budowaniu w swoich podopiecznych poczucia spełnienia, realizowania pasji, rozwijania osobowości i pewności siebie. Staram się być obecna, pomocna i pełna empatii dla wszystkich. Prowadzę 6 grup turniejowych, które od wielu lat zdobywają sukcesy w całej Polsce. Wychowałam już kilka pokoleń tancerzy oraz instruktorów tańca. – mówi Kinga Staut


Katarzyna Sobierajewicz – instruktorka w Domu Kultury „Na Pięterku”

– Od dzieciństwa moją pasją są szachy. Wszystko dzięki rodzicom, którzy pokazali mi tajniki królewskiej gry. Prowadzę zajęcia z dziećmi prawie 20 lat i ciągle czerpię z tego dużą satysfakcję. Staram się zarażać uczniów miłością do szachów. W wolnym czasie stawiam na góry i rower. Dziękuję za nominację. – mówi Kasia Sobierajewicz


Monika Łęga – instruktorka w Domu Kultury „Polan Sto”, absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Grafiki komputerowej w Szkole Artystycznej Sowa – edu.

– Prowadzę zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży dorosłych: plastyczny alfabet dla maluszków oraz różnego rodzaju warsztaty kreatywne. Od 3 lat organizuję także obozy artystyczne i wernisaże. Doszkalam się w każdym możliwym momencie poszerzając wiedzę i umiejętności, tak by na bieżąco wprowadzać coś nowego do kalendarza spotkań ze sztuką. – mówi Monika Łęga