3, 2, 1 i znamy wszystkie pola na planszy poznańskiej edycji kultowej gry „Monopoly”. Na jednym z nich odnaleźć można akcent ratajski.

6 października w Starym Browarze odbyła się premiera gry „Monopoly” Edycja Poznań. Mieszkańcy Poznania, przedstawiciele Urzędu Miasta, a także lokalni liderzy biznesu dokonali wyboru obiektów miejsc, które znajdują się na planszy legendarnej gry. A wśród nich są m. in. ratusz, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Bramę Poznania ICHOT, Centrum Kultury Zamek, Maltankę i… No właśnie. Przedstawicielem SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu został Blok „Snake”. Skąd ta enigmatyczna nazwa?

W 2016 roku podczas III edycji akcji „Wybieramy Projekt” Spółdzielnia zaproponowała mieszkańcom budynku na os. Orła Białego 47-71 bardzo niestandardowy wariant koloru elewacji. Projekt został zainspirowany motywem graficznym zaczerpniętym z popularnej gry komputerowej „Snake”, dostępnej także na telefonach komórkowych. „Wąż”, który porusza się po planszy w różnych kierunkach i zbiera pożywienie (co powoduje, że jego ogon robi się coraz dłuższy) został przeniesiony na budynek, na którym „zjada” zielone kwadraty umiejscowione na różnych wysokościach z numerami wejść do bloku.

Jesteśmy przekonani, że to właśnie pole z jego wizerunkiem stanie się ulubionym dla mieszkańców Rataj, Chartowa i Żegrza.