Wiaruchna Kochana!

Przed nami XXXIII Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu”. Zapraszamy 22 kwietnia o godz. 17:00 do Domu Kultury „Jędruś”. Wśród gości specjalnych zobaczymy Kabaret Afera oraz Kapelę Zza Winkla.

Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu” to znakomita zabawa połączona z edukacją poznańskości. Promocja regionalnej kultury poprzez propagowanie wartości literackich i artystycznych gwary poznańskiej oraz integracja społeczności lokalnej różnych pokoleń pielęgnujących tradycję gwary miejskiej to główne cele wydarzenie. Popularyzacja lokalnej historii wśród mieszkańców, gości i turystów Poznania, której niewątpliwy element stanowi gwara poznańska, zachęcenie do posługiwania się nią w życiu codziennym to zadania, które co roku stoją prze organizatorami Konkursu. Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej odbywa się corocznie od 1988 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród poznaniaków i Wielkopolan, niesie rozrywkę, ale przede wszystkim wartości edukacyjne. „Godejcie po naszymu” organizuje DK „Jubilat”, na scenie którego jako goście specjalni poprzednich edycji Konkursu wystąpili m.in.: Hanka Bielicka, Andrzej Grabowski, Krystyna Sienkiewicz, Krzysztof Piasecki oraz Wiktor Zborowski i Krzysztof Respondek. W jury zasiadają znakomite osobowości – Juliusz Kubel, Lech Konopiński i Waldemar Kurowski. „Godejcie po naszymu” od 2020 r. posiada niezwykłego patrona – Jacka Hałasika – wieloletniego prowadzącego Konkurs, pasjonata i entuzjastę gwary poznańskiej, którą zarażał słuchaczy ówczesnego Radia Merkury. To symbol ukoronowania naszej współpracy oraz podziękowanie za wkład i zaangażowanie w rozwój gwary poznańskiej na Ratajach.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia są w Domach Kultury: „Jubilat”, „Jędruś” i „Orle Gniazdo”. Organizatorem wydarzenia jest Ratajskie Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.