WOŚP-owe emocje w Sztabie 4223 przy SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu powoli opadają, znamy już ostateczną kwotę zebraną podczas 28. Finału. Z wielką przyjemnością możemy powiedzieć, że padł rekord… Ile zebraliśmy i jak wyglądał Ratajski Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Na scenie Domu Kultury „Jędruś” pojawiły się znakomite zespoły taneczne z Ratajskich Domów Kultury: formacja hip-hop z DK „Orle Gniazdo”, Akademia Wesołego Tańca i Power of Dance z DK „Jędruś”, FRT Crew i Breakdance z DK „Na Pięterku”, Break West, Kolejorz Kids/Juniors/Girls z DK „Jagiellonka”, grupa taneczno-akrobatyczna z DK „Polan Sto”. Było też coś dla ucha i sympatyków mocniejszego brzmienia. W repertuarze wokalnym znaleźli się Zespół Wokalny Seniorów „Tęcza”, Juniorkiestra i Chór Big-Bum ze Szkoły Podstawowej nr 19, Young Stars Voice z DK „Na Skarpie” oraz wspaniała grupa wokalistów i instrumentalistów ze Szkoły Muzycznej T. Burton. Wśród występujących znalazły się także dzieci z Przedszkola nr 114.

Wróćmy jednak do finałowego poranka. Po odprawie z funkcjonariuszami poznańskiej Policji, Wolontariusze wyruszyli na ulice Poznania. Z optymizmem i pozytywną energią zachęcali przechodniów do wsparcia 28. Finału WOŚP i wrzucenia choćby symbolicznej złotówki do kolorowych puszek. Dzięki ich pracy, zaangażowaniu i hojności poznaniaków zebraliśmy aż 94 491,12 zł + walutę obcą (kwota deklarowana). W historii Ratajskiego Sztabu to rekordowa suma. To prawie 10 tys. zł więcej od poprzedniego najlepszego wyniku z 2018 r. Dziękujemy serdecznie! W tym roku Ratajscy Wolontariusze kwestowali także w sobotę w obiektach handlowych: w Posnanii podczas Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich, Kinie Helios, Gravitacji, Galerii Malta, Homeparku Franowo, M1, OBI, Jump Arenie Rataje, sklepie IKEA oraz Pasażu Rondo, którym bardzo dziękujemy za możliwość zbiórki.

Wracamy do „Jędrusia” i godziny 17:30, właśnie wtedy rozpoczęła się licytacja, którą poprowadził aktor Teatru Nowego w Poznaniu – Michał Grudziński. Największym zainteresowaniem ratajskiej publiczności cieszyły się m.in.: poznańska edycja gry Monopoly (600 zł), gra Monopoly – edycja Lech Poznań (550 zł), WOŚP-owe T-shirt i kalendarz (500 zł), dyskografia Amelii Ciesielewskiej (500 zł) oraz wóz strażacki (450 zł).

W tym roku nasz Sztab posiadał 20 Sztabowych Puszek Stacjonarnych. Za współpracę dziękujemy Wydziałowi Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkole Podstawowej nr 20 im. Stefana Batorego, Szkole Podstawowej nr 19 im. Stanisława Staszica, Przedszkolu nr 161 im. Księcia Przemysława, Przedszkolu nr 144 „Wesoła Gromada”, Publicznemu Przedszkolu Liczmanek, Prywatnemu Żłobkowi i Centrum Edukacji Artystycznej Mały VINCI, Salonowi fryzjerskiemu Sebastian Nowacki, Praktyce Weterynaryjnej My Pet, Burgerowni Ranczo oraz Pizzerii Raptorius Rataje.

WOŚP-owo pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!
Sztab 4223 przy SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu