Minął już ponad miesiąc od Koncertu Finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w DK „Jędruś. Otrzymaliśmy ostateczne potwierdzenie rozliczenia Ratajskiego Sztabu 4223 27. Finału WOŚP. Zebrana kwota, która zasiliła cel zbiórki to 83 757,46 zł. To dobry moment na podziękowania, które kierujemy do Wolontariuszy, osób pracujących na rzecz Sztabu oraz ofiarodawców. Ta kwota to Wasz sukces! Jesteśmy wdzięczni za okazane serce, zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy. Dziękujemy!

Poniżej prezentujemy treść listu od Jurka Owsiaka, który skierował do naszego Sztabu:

Kochani,

Zacznę od pochylenia głowy nad tragedią, która wydarzyła się w Gdańsku!

Całe to straszne zdarzenie nie zmienia faktu, że Finał, który przeleciał nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie był fantastyczny, kolorowy i cudownie przyjęty przez ludzi. Bardzo Wam za to dziękujemy!

Nie myślimy o tym, czy będzie rekord. Naprawdę jest to rzecz ulotna. Ważniejsze jest to, że byliście razem z nami, że swoje Finały zorganizowaliście perfekcyjnie i ludzie bawili się na nich doskonale. Dziękuję za każdy gest w stronę Fundacji z Waszej strony. Dziękuję za Wasz ogromny żar i ochotę, aby grać razem z nami. Dziękujemy za każda chwilę, każdą minutę naszego orkiestrowego grania. Wzruszyliście nas swoimi słowami wsparcia dla nas kiedy najbardziej tego potrzebowaliśmy. Przeszło to nasze wszelkie wyobrażenia pokazując na czym polega ludzka solidarność. Kochani, czapki z głów.

Pamiętajcie, aby nie zgubić żadnej osoby, która w tym graniu pomagała. (…)

I już dzisiaj zapraszamy na Najpiękniejszy Festiwal Świata do Kostrzyna n. Odrą gdzie będziemy chcieli podziękować za to, co dla nas robicie.

Sie ma
Jurek Owsiak