Kochani!

I zaczęło się ogromne, wielkie liczenie!

Kiedy piszę te słowa, 16 stycznia, na naszym koncie blisko 50 000 000 PLN. Trudno mi powiedzieć, czy będzie rekord, ale gdybyśmy mieli zebrać tylko tyle pieniędzy to już moglibyśmy kupić bardzo dużo sprzętu medycznego. Wynik zbiórki będziemy znali 8 marca, ale zewsząd otrzymaliśmy bardzo dużo super komunikatów o Waszej niesamowitej aktywności i przebiegu Finału. I choć to 28 raz to nadal tyle energii, tyle pomysłów i Waszego zaangażowanie, że wszelki głos, który w jakikolwiek sposób próbował zdyskredytować Orkiestrę ginął gdzieś daleko w otchłani. Otrzymaliśmy setki tysięcy wspaniałych sygnałów od Polaków z Polski i świata za Finał. Bardzo wzruszające słowa dochodziły do nas ze Sztabów zagranicznych, które bliżej lub dalej albo nawet bardzo daleko od Polski dokonują niezwykłego dzieła organizując Finał.

Dziękujemy wszystkim urzędom, urzędnikom, ludziom związanym z lokalną administracją za ich pomoc w organizowaniu Finału. Jednostkowe sytuacje, że komuś „jest nie po drodze z Jurkiem Owsiakiem” tylko potwierdzają regułę, że potrafimy stworzyć prawdziwe społeczeństwo obywatelskie, które dba o siebie, innych, które czują ideę solidarności, tolerancji i wzajemnego szacunku. (…..). 

Oto fragment listu od Jurka Owsiaka, który otrzymaliśmy wraz z ostatecznym potwierdzeniem rozliczenia Ratajskiego Sztabu 4223 w ramach 28. Finału WOŚP. Zebrana kwota, która zasiliła cel zbiórki to 95 295,66 zł. To dobry moment na podziękowania, które kierujemy przede wszystkim do Wolontariuszy, osób pracujących na rzecz Sztabu oraz ofiarodawców. Ta kwota to Wasz sukces! Jesteśmy wdzięczni za okazane serce, zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy. Dziękujemy!