WOŚP-owe emocje w Sztabie 4223 przy SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu powoli opadają, znamy już ostateczną kwotę zebraną podczas 26. Finału. Z wielką przyjemnością możemy powiedzieć, że padł rekord… Ile zebraliśmy i jak wyglądał 15. Ratajski Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Na scenie Domu Kultury „Jędruś” pojawiły się m.in. dzieci z Przedszkola nr 114, Przedszkola Niepublicznego Liczmanek oraz zespoły artystyczne z Ratajskich Domów Kultury. Koncert uświetniły występy wokalne Zespołów: PEREŁKI… Z LAMUSA, M.A.J.A. i „Tęcza” oraz występy taneczne: Młodzieżowej Akademii Tańca z DK „Jubilat”, formacji Hip-hop z DK „Orle Gniazdo”, Kolejorz Girls, Kolejorz Kids, Power of Dance oraz Zespołu Farcik.

Po porannej odprawie z funkcjonariuszami poznańskiej Policji, Wolontariusze wyruszyli na ulice Poznania. Z optymizmem i pozytywną energią zachęcali przechodniów do wsparcia 26. Finału WOŚP i wrzucenia choćby symbolicznej złotówki do kolorowych puszek. Dzięki ich pracy, zaangażowaniu i hojności poznaniaków zebraliśmy aż 84 510,38 zł + walutę obcą. W historii Ratajskiego Sztabu to rekordowa suma. Dziękujemy!

Wracamy do „Jędrusia” i godziny 18:00, właśnie wtedy rozpoczęła się licytacja, którą poprowadził aktor Teatru Nowego w Poznaniu – Michał Grudziński. Największym zainteresowaniem ratajskiej publiczności cieszyły się m.in.: voucher na godzinny lot widokowy samolotem turystycznym (1 000 zł), model kolekcjonerski okrętu Santa Maria (850 zł), zegar ścienny 26. Finału WOŚP (850 zł), koszulka 26. Finału WOŚP (600 zł), wóz strażacki (500 zł) oraz kalendarz Andrzeja Mleczki z popularnymi rysunkami satyrycznymi (500 zł).

Grali i kwestowali z nami: Galeria Malta, Termy Maltańskie, Decathlon, Ikea, Obi, M1, Pasaż Rondo, Piotr i Paweł przy ul. Zamenhofa, Restauracja Trojka, Weko Plus i Rak Service.