Miasto Poznań i Stowarzyszenie „Ratajskie Centrum Kultury” zapraszają do wzięcia udziału w II etapie Projektu pn. „Aktywni i Zdrowi” Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Zakłada on organizację bezpłatnych zajęć ruchowych oraz konsultacji z dietetykiem w ratajskich Domach Kultury. „Aktywni i Zdrowi” skierowany jest do mieszkańców Rataj, Chartowa i Żegrza – kobiet i mężczyzn powyżej 18 roku życia.

Program prozdrowotny ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej i przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym – nadwadze, otyłości oraz wadom postawy. Projekt zdobył 1031 głosów i uplasował się na 3 pozycji wśród rejonowych projektów zgłoszonych na Chartowie, Ratajach i Żegrzu w PBO 2018. Dzięki głosom mieszkańców Miasto Poznań przeznaczy na ten cel ok. 250 tys. zł, a oferta kulturalna ratajskich Domów Kultury wzbogaci się o ciekawą propozycję, z której mamy nadzieję skorzystają mieszkańcy.

Zajęcia rozpoczynają się już 3 września w 8 placówkach kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu: DK „Na Skarpie”, DK „Jagiellonka”, DK „Jędruś”, DK „Orle Gniazdo”, DK „Jubilat”, DK „Polan Sto”*, DK „Na Pięterku”** oraz Klubie Olimp – salce fitness.

Zainteresowanych wzięciem udziału w Projekcie zapraszamy do kontaktu telefonicznego z powyżej wymienionymi placówkami kultury, w których odbywają się zapisy. Wykaz, terminarz oraz regulamin przedstawiamy poniżej.

Regulamin udziału w zajęciach organizowanych w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego „AKTYWNI I ZDROWI”

* W DK „Polan Sto” obowiązują zapisy mailowe.
** Zapisy w DK „Na Pięterku” rozpoczną się 3 września br., natomiast w zajęcia w ramach Projektu „Aktywni i Zdrowi” – 11 września br.