Dobiegły końca tegoroczne remonty prowadzone w Domu Kultury „Jędruś” na os. Armii Krajowej 101 oraz w Domu Kultury „Orle Gniazdo” na os. Lecha 43.

Remont w „Jędrusiu” to kolejny etap prac, które ze względu na swój zakres prowadzone są co roku w okresie letnio-jesiennym, tak aby w jak  najmniejszym stopniu uniknąć wyłączenia placówki z funkcjonowania. Roboty remontowo-budowlane prowadzone w tym roku koncentrowały się głównie na dostosowaniu użytkowanych pomieszczeń do spełnienia obowiązujących przepisów budowlanych i nowych wymogów przeciwpożarowych. Instalacja oświetlenia awaryjnego, jak i instalacja hydrantowa to zadania, których efekty niestety nie są tak widoczne, jak prace związane z wystrojem i nową aranżacją wnętrz Domu Kultury. Natomiast to co może przykuć uwagę po obecnie realizowanym etapie remontu „Jędrusia” to hol i korytarz oraz sala koncertowa, w których zostały zdemontowane dotychczasowe, wysłużone już,  drewniane osłony ścian. W ich miejscu w holu pozostawiono naturalną cegłę ceramiczną, która została pomalowana na biało. W sali koncertowej przez kolejne miesiące będzie konieczność posiłkowania się mobilną sceną, gdyż dalsze prace, które powinny zakończyć się w 2020 roku będą dotyczyć właśnie jej, naturalnego „foyer” w części holu i modernizacji szatni, korytarza oraz pozostałych pomieszczeń. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w „Jędrusiu” przeprowadzona została kompleksowa modernizacja systemu wentylacji mechanicznej, a w 2017 roku wyremontowane zostało zaplecze kuchenne oraz dwie sale, w których prowadzone są zajęcia tematyczne.

Latem tego roku przystąpiono również do kompleksowego remontu dwóch sal w Domu Kultury „Orle Gniazdo”. Obecnie wszyscy uczestnicy zajęć i spotkań odbywających się w „Orlim Gnieździe” korzystają z nowej, funkcjonalnej i nowoczesnej szatni, która została wydzielona ścianami z holu głównego. Wyremontowana została także sala wykładowo-konferencyjna, która została przystosowana do prowadzenia szkoleń oraz innych zajęć kulturalno-oświatowych. Pomieszczenie jest teraz przestronne, jasne, z nową wykładziną, grzejnikami i energooszczędnym, ledowym oświetleniem oraz pojemną szafą.

Na początku września br. została również uruchomiona winda zewnętrzna dla użytkowników wszystkich lokali usługowych i handlowych usytuowanych na 1 piętrze pawilonu.

Szatnia w DK „Orle Gniazdo”
Szatnia w DK „Orle Gniazdo”
Szatnia w DK „Orle Gniazdo”
Sala wykładowo-konferencyjna w DK „Orle Gniazdo”