Drodzy Seniorzy! Jeśli jesteście gotowi na prawdziwą przygodę, 23 czerwca o  godz. 15:00 zapraszamy Was do udziału w Osiedlowej Grze Terenowej „O! Senior”! Odkryjcie z nami zakamarki Chartowa, wykażcie się wiedzą i sprawnością fizyczną.

Gra bazować będzie na szeroko rozumianej tematyce sportowej. Na trasie przewidzianych jest siedem stacji. Na każdej z nich na uczestników czekać będą różnorodne zagadki, zadania i aktywności do wykonania. Obejmować będą one różne formy: muzyczne, skojarzeniowe, sprawnościowe oraz wiedzowe. W grze łączenie może wziąć udział 6 zespołów, każdy składający się z 5 graczy oraz jednego opiekuna zespołu. Zwycięzcą naszej zabawy zostanie ta grupa, która uzyska jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania.

A po grze osiedlowej zapraszamy na recital kabaretu Czołówka Piekła, który odbędzie się o godz. 18:00 w Domu Kultury „Orle Gniazdo”, gdzie również można uzyskać szczegółowe informacji nt. gry i recitalu (61 877 78 42).

Celami gry są: aktywizacja społeczna seniorów, wspieranie w nawiązywaniu i pogłębianiu relacji, walor rozrywkowy, zachęcenie do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, zaznajomienie się z przestrzenią ratajskiego osiedla.

Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.