Stanica „Gościraj” w Gościmiu to zielona wizytówka Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu, oddalona od stolicy Wielkopolski o 125 km. Położona jest nad malowniczym jeziorem Gostomie w Puszczy Noteckiej. Otaczają ją lasy i jeziora Pojezierza Lubuskiego. Czyste powietrze oraz cisza, które sprzyjają zdrowemu i spokojnemu wypoczynkowi to znaki rozpoznawcze Gościraju.

Skorzystaj z oferty: obozów tematycznych (survivaLOVE, gościrajski – leśny chill, SUP-owy), wycieczek klasowych, obozów grup zorganizowanych i biwaków rodzinnych.


1. Obozy

Kto może brać udział w obozie?

Organizatorzy do „Gościraju” zapraszają mieszkańców Rataj w wieku od 6 do 16 lat, którym towarzyszyć mogą koleżanki, koledzy, kuzyni i kuzynki z innych dzielnic Poznania i z całej Polski.


Jak uczestnicy obozu są zakwaterowani?

Do dyspozycji obozowiczów jest zuchówka, czyli pawilon noclegowy przeznaczony dla 36 dzieci w wieku 6-10 lat (pokoje 6-cio osobowe, piętrowe łóżka). Dla starszych dzieci natomiast przygotowano 17 drewnianych 6-osobowych „Robinsonadek”.


Co jemy?

Śniadanie – ozdobne kanapki.
Obiad – dwa dania, surówka, kompot lub sok.
Podwieczorek – coś słodkiego, owoce lub jarzynki.
Kolacja – wyborne skibeczki i małe co nieco.

Posiłki w czasie obozów przygotowuje profesjonalna obsługa z własnej kuchni Stanicy.


Kto opiekuje się obozowiczami?

Kadra obozowa składa się z instruktorów harcerskich lub byłych uczestników gościrajskich obozów, posiadających odpowiednie kwalifikacje.


Jak spędzamy czas?

Gościraj podczas tegorocznych wakacji zaprasza dzieci i młodzież na cztery turnusy. Podczas każdego z nich do wyboru są 3 tematy: survivalowy, SUP-owy i gościrajski. A oto szczegóły:

 • survivaLOVE – Jak przetrwać bez telefonu, konsoli i Internetu w lesie? To nic trudnego! Na obozie zbudujesz szałas i tratwę, spędzisz noc w namiocie, weźmiesz udział w nocnym biegu po lesie i grach terenowych, rozpalisz ognisko i przygotujesz samodzielnie posiłek w kuchni polowej! Jesteś gotowy na takie wyzwania?
 • gościrajski, czyli leśny chill – Obóz gościrajski to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, gier, zabaw i turniejów obozowych. Śpiewy przy ognisku, spacery pod gwiazdami, kąpiele w jeziorze i przejażdżki rowerowe leśnymi ścieżkami sprawią, że w Gościraju będziesz chciał zostać na dłużej.
 • SUP-owy – Wypłyń z nami na gościrajskie wody! Interesujesz się sportami wodnymi i nie wiesz, od czego zacząć? Wybierz obóz SUPowy! Krystalicznie czyste jezioro Gostomie oraz przygoda z deską i wiosłem czekają na Ciebie. Pamiętaj – pływanie na SUPie jest SUPer!

Terminy obozów w 2024 r.:

1 turnus – od 29 czerwca do 6 lipca 2024 r.
2 turnus – od 6 do 13 lipca 2024 r.
3 turnus – od 13 do 20 lipca 2024 r.
4 turnus – od 20 do 27 lipca 2024 r.


Koszt obozów:

Ceny 8-dniowych obozów to:

 • 2 100 zł* – dla dzieci członków SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu
 • 2 200 zł* – dla pozostałych

*W przypadku wyjazdu na obóz rodzeństwa – rabat w wysokości 30 zł za każde dziecko.

W cenie każdego obozu są: transport, ubezpieczenie, przygotowanie programu merytorycznego, opieka wykwalifikowanej kadry, korzystanie ze sprzętu, wyżywienie, dodatkowe atrakcje i opieka ratownika.


Dokumenty – obozy:


Szczegółowe informacje i zapisy:


2. Biwaki rodzinne

Od 27 lipca do 18 sierpnia (liczba dni do wyboru) zapraszamy na tzw. biwaki rodzinne w Gościmiu. Stanica Gościraj zapewnia:

 • nocleg w 4-osobowych domkach lub pokojach w zuchówce;
 • plażę z zejściem do Jeziora Gostomie;
 • deski SUP;
 • boiska do gier zespołowych;
 • stoły do tenisa stołowego;
 • bilard;
 • piłkarzyki;
 • miejsce na ognisko i grilla;
 • węzeł sanitarny (w tym prysznice).

Koszt za dobę dla osoby dorosłej to 140 zł, dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat – 80% odpłatności, a dla dzieci do lat 3 przewidziano udział bezpłatny. W cenie: nocleg (własny śpiwór), całodzienne wyżywienie – 4 posiłki, obsługa Stanicy i możliwość korzystania z ww. atrakcji.


Szczegółowe informacje i zapisy:

GALERIA


KONTAKT


Ratajski Dom Harcerza „SKAUT”
os. Piastowskie 101
61-164 Poznań


gosciraj@osiedlemlodych.pl


663 664 601WYDARZENIA KULTURALNE