Lato kojarzy się wszystkim dzieciom małym i dużym z wakacjami.

W wielu domach toczą się rozmowy, gdzie wyjechać na letni wypoczynek i w jaki sposób spędzić wakacje, a że ich koszt w budżecie rodzinnym jest wydatkiem sporym, już teraz spieszymy z zaproszeniem do skorzystania z oferty obozu w Stanicy „Gościraj” w Gościmiu, organizowanego od 1975 roku.


Kto może brać udział w obozie?

Organizatorzy do „Gościraju” zapraszają mieszkańców Rataj w wieku od 6 do 16 lat, którym towarzyszyć mogą koleżanki, koledzy, kuzyni i kuzynki z innych dzielnic Poznania i z całej Polski.


Jak uczestnicy obozu są zakwaterowani?

Do dyspozycji obozowiczów jest zuchówka, czyli pawilon noclegowy przeznaczony dla 36 dzieci w wieku 6-10 lat (pokoje 6-cio osobowe, piętrowe łóżka). Dla starszych dzieci natomiast przygotowano 17 drewnianych 6-osobowych „Robinsonadek”.


Co jemy?

Śniadanie – ozdobne kanapki.
Obiad – dwa dania, surówka, kompot lub sok.
Podwieczorek – coś słodkiego, owoce lub jarzynki.
Kolacja – wyborne skibeczki i małe co nieco.

Posiłki w czasie obozów przygotowuje profesjonalna obsługa z własnej kuchni Stanicy.


Kto opiekuje się obozowiczami?

Kadra obozowa składa się z instruktorów harcerskich lub byłych uczestników gościrajskich obozów, posiadających odpowiednie kwalifikacje.


Jak spędzamy czas?

Gościraj podczas tegorocznych wakacji zaprasza dzieci i młodzież na cztery turnusy. Podczas każdego z nich do wyboru są 4 tematy: survivalowy, językowy angielski, SUP-owy i gościrajski. A oto szczegóły:

  • survivaLOVE – Jak przetrwać bez telefonu, konsoli i Internetu w lesie? To nic trudnego! Na obozie zbudujesz szałas i tratwę, spędzisz noc w namiocie, weźmiesz udział w nocnym biegu po lesie i grach terenowych, rozpalisz ognisko i przygotujesz samodzielnie posiłek w kuchni polowej! Jesteś gotowy na takie wyzwania?
  • gościrajski – Obóz gościrajski to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, gier, zabaw i turniejów obozowych. Śpiewy przy ognisku, spacery pod gwiazdami, kąpiele w jeziorze i przejażdżki rowerowe leśnymi ścieżkami sprawią, że w Gościraju będziesz chciał zostać na dłużej.
  • SUP-owy – Wypłyń z nami na gościrajskie wody! Interesujesz się sportami wodnymi i nie wiesz, od czego zacząć? Wybierz obóz SUPowy! Krystalicznie czyste jezioro Gostomie oraz przygoda z deską i wiosłem czekają na Ciebie. Pamiętaj – pływanie na SUPie jest SUPer!
  • językowy – Chcesz się zrelaksować i jednocześnie podszkolić swój angielski na łonie natury? Wybierz obóz językowy! Las, jezioro, czyste powietrze oraz cisza sprawią, że nauka zamiast obowiązkiem stanie się przyjemnością!

Terminy obozów w 2022 r.:

1 turnus – od 1 do 8 lipca 2023 r.
2 turnus – od 8 do 15 lipca 2023 r.
3 turnus – od 15 do 22 lipca 2023 r.
4 turnus – od 22 do 29 lipca 2023 r.


Koszt:

Ceny 8-dniowych obozów to:

  • gościrajski – dla mieszkańców SM „Osiedle Młodych” – 1900 zł, dla pozostałych – 2 000 zł,
  • SUP-owy, survivalowy oraz z językiem angielskim – dla mieszkańców SM „Osiedle Młodych” – 2000 zł, dla pozostałych – 2 100 zł.

W cenie każdego obozu są: transport, ubezpieczenie, przygotowanie programu merytorycznego, opieka wykwalifikowanej kadry, korzystanie ze sprzętu, wyżywienie, dodatkowe atrakcje i opieka ratownika.


Dokumenty:


Szczegółowe informacje i zapisy:

GALERIA