Lato kojarzy się wszystkim dzieciom małym i dużym z wakacjami.

W wielu domach toczą się rozmowy, gdzie wyjechać na letni wypoczynek i w jaki sposób spędzić wakacje, a że ich koszt w budżecie rodzinnym jest wydatkiem sporym, już teraz spieszymy z zaproszeniem do skorzystania z oferty obozu w Stanicy „Gościraj” w Gościmiu, organizowanego od 1975 roku.


Kto może brać udział w obozie?

Organizatorzy do „Gościraju” zapraszają mieszkańców Rataj w wieku od 6 do 16 lat, którym towarzyszyć mogą koleżanki, koledzy, kuzyni i kuzynki z innych dzielnic Poznania i z całej Polski.


Jak uczestnicy obozu są zakwaterowani?

Do dyspozycji obozowiczów jest zuchówka, czyli pawilon noclegowy przeznaczony dla 36 dzieci w wieku 6-10 lat (pokoje 6-cio osobowe, piętrowe łóżka). Dla starszych dzieci natomiast przygotowano 17 drewnianych 6-osobowych „Robinsonadek”.


Co jemy?

Śniadanie – ozdobne kanapki.
Obiad – dwa dania, surówka, kompot lub sok.
Podwieczorek – coś słodkiego, owoce lub jarzynki.
Kolacja – wyborne skibeczki i małe co nieco.

Posiłki w czasie obozów przygotowuje profesjonalna obsługa z własnej kuchni Stanicy.


Kto opiekuje się obozowiczami?

Kadra obozowa składa się z instruktorów harcerskich lub byłych uczestników gościrajskich obozów, posiadających odpowiednie kwalifikacje.


Jak spędzamy czas?

Organizatorzy dla każdej z grup przygotowali program, który realizowany jest przed obiadem, składający się m.in. z wędrówek, podchodów, gier terenowych, wycieczek pieszych do okolicznych wiosek, nad pobliskie jeziora, poznawania sposobów szyfrowania wiadomości i wędrówek po znakach patrolowych. Odkrywanie tajemnic życia i obrzędów indiańskich to propozycja dla najmłodszych uczestników (6-10 lat).

Po obiedzie cały obóz bawi się razem poprzez organizację turniejów sprawnościowych, np. Bruneci- Blondyni, Chłopaki-Dziołchy, Morowa dziewczyna,  Festiwal Piosenki Obozowej, olimpiada na wesoło, potyczki rodzinne, chrzest obozowy, zabawy intelektualne KiMA itd.

Każde popołudnie przynosi inny rodzaj zajęć przygotowanych przez jedną z grup.
Wieczorem czas spędzamy przy wspólnych ogniskach, świeczniskach, spotkaniach z piosenką obozową oraz spacerach pod gwiazdami.

Stanica posiada także własne kąpielisko, boiska do gier zespołowych, stoły do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki, trampolina o średnicy 450 cm. Każdego uczestnika obozu zapraszamy również do nauki pływania pod okiem ratownika.

Jak co roku, tak i na tym obozie planowana jest całodniowa wycieczka autokarowa i całodniowe wyjście do lasu tzw. „Robinsonada”.


Terminy obozów w 2022 r.:

  1. 27 czerwca – 8 lipca
  2. 8 – 19 lipca
  3. 19 – 30 lipca

Koszt:

  • 1 850 zł (dla dzieci mieszkających na terenie SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu),
  • 1 950 zł (dla innych uczestników)

Dokumenty:


Szczegółowe informacje i zapisy:

GALERIA


KONTAKT


Ratajski Dom Harcerza „SKAUT”
os. Piastowskie 101
61-164 Poznań


gosciraj@osiedlemlodych.pl


663 664 601WYDARZENIA KULTURALNE

11 listopada 08:00
Rodacy Bohaterom